За час незалежності в Україні змінилось п'ять президентів але жоден з них не міг або ж не хотів примусити Верховну Раду працювати за цивілізованими стандартами, не мали на це політичної волі і депутати попередніх каденцій.

Перші спроби навести порядок у Раді здійснив Порошенко. За його каденції у Раді значно знизилось кнопкодавство,зникло поняття «тушки» та були спроби скасувати недоторканність.

Зараз ми є свідками парламентської революції, яка вочевидь багато що змінить у житті держави.

По-перше, є монобільшість.

Має цей факт і плюси і мінуси. Парламент перестає бути стримуючою силою для президента та виконавчої влади, але і корисні для країни рішення втілити в життя набагато простіше. Іншими словами ми спостерігаємо смерть парламенту-дискусій і народження парламенту-дії.

Чи не перетвориться Рада в путінську Думу? Хочеться вірити, що український народ цього не допустить (згадайте, що сталось після прийняття «диктаторських законів»).

Далі, скасування недоторканності. Мінуси є і тут, але вони настільки мізерні, що про них не хочеться навіть згадувати. Нарешті ми зведемо до мінімума кількість шахраїв, які йдуть у раду для уникнення відповідальності за свої злочини.

Непогано б було, щоб в Україні взагалі зникло поняття — «недоторканість».

Ще одне, протягом усіх каденцій Рада, як законодавчий орган, замість того щоб стати оплотом законності, була прикладом наплювательського ставлення до цих самих законів.

Чого варте кнопкодавство, хронічні прогули та загалом пасивна робота частини депутатів.

У планах подолання і цих ганебних явищ. Хоча, варто було б позбавляти мандату не тільки за прогули по поважній причині, а й загалом за прогули (депутат, який хворіє певну кількість днів, повинен автоматично віддавати свій мандат). Такі депутати як Ярош і Білецький майже не відвідували засідання. При всій до них повазі, виникає питання — навіщо ви йшли в депутати?

І наостанок, маю надію, що зникне як страшний сон мажоритарка — система, що є гальмом розвитку і нашого парламентаризму і загалом держави.

Підтримка автора: картка Приватбанк 4149 4993 4061 8014