Популізм це коли говориш виборцю те, що він хоче почути. Ну на кшталт: кортежі нах…, пільги депутатам та чиновникам нах…, дачі нах. Вчителям 4 тис $ зарплати.

До цього двадцять років намахували, але ж ні – знову вірять, знову голосують. Бо гарні обіцянки – то чарівна музика, то мед на губах, то метелики у животі.

І от обіцянки дали ефект, 73% їм повірили, що далі? Треба виконувати, а як – дідько його зна. 

О, ідєя! Можна розповідати про досягнення. 

А якщо досягнень мало? 

Не біда, придумаємо… Головне – впевнено про них розповідати, і щоб в залі були бурниє, продолжитєльниє аплодисменти.

Після одного з таких виступів один мудрий дідок підсумував: сцить в очі і каже що дощ іде.

А..! Ледь не забули, варто обклеїли де треба і де не треба банерами, що кричать про наші досягнення. Подивіться люди, які ми молодці. А дідок знову свої п'ять копійок вставляє: хлопці, та ж цю будівлю при Пороху почали ремонтувати і майже завершили, Петро чомусь банерів на пів стіни не вішав.

«Престіж крєпчаєт, мощно возрастаєт дєнь ото дня процент жиров у маслі. Довольні хами, ситі в них є...ала. Гораздо мєньшє стало пі...асів, єб...шать всі вони як папа Карло на хімії в Черкасах. Лєсбіянки — усі на Соловках.», – це не виступ Найвеличнішого з трибуни, це писав колись ще один мудрий дід... Але дуже схоже.

Тактика хорошої міни при поганій грі не нова. Хто застав радянський час, пам'ятає бадьорі звіти про надої, про рекордні центнери в закромах родіни, про щасливих совєцьких труженіків. В путінській Росії зараз теж щось подібне відбувається. А ще тоталітарні режими, крім розповідей про «рекордні досягнення», говорять про загниваючий Захід. 

Чомусь здається, що подібна тактика в Україні приречена на провал. Українець по життю – песиміст: реальних досягнень ми вперто не помічаємо, а проблеми і провали для нас це певна сакральність. Ми кайфуємо від страждань.

Та й фокус з «поганим заходом» вдається тільки у середовищі імперців, якими є більшість росіян.

Тому можна довго розповідати про абстрактні успіхи, але в реальному житті сусід щонеділі позичає у мене гроші, бо його виплати по безробіттю уже третій місяць затримують.