site.ua
член клубу

Чому зникають нації?

На мою думку, це відбувається через два основні чинники.

По-перше, нація зникає по причині її асиміляції з іншим більш агресивними народами. Тобто один народ просто розчиняється в іншому. Найчастіше це стається з національностями, що не мають власної державності.Так відбулося наприклад з багатьма народами, що проживають на території Російської Федерації (мері, комі-пермяки, чуваші, мордовці тощо), зараз вони повністю злились з російською нацією. Але є і зворотній приклад: євреї, цигани, курди, не маючи власної держави, вперто опиралися асиміляції і залишились живими націями.

Друга причина зникнення націй - втрата самобутності (культура, мова, традиції).

Як не дивно, на межі зникнення стоїть білоруська нація. І я не драматизую.

Давайте по порядку - культура.

Я прочитав багато творів білоруського письменника-фронтовика Василя Бикова, а його автобіографію з задоволенням слухав на білоруській мові. Хто не в курсі, Биков це такий же класик як для нас Олександр Олесь чи Павло Загребельний. Так от, спілкуючись з пересічними білорусами на літературну тему, вони майже завжди згадують про російських письменників, в той час як 90% знать не знають хто такий Биков. Тобто білоруси майже перестали цікавитись національною культурою.

Йдемо далі - мова.

Нещодавно прочитав цікаву статистику: майже у всіх колишніх радянських республіках за роки незалежності знижувався процент російськомовного населення. У всіх крім Білорусі - де таких людей побільшало. І це не дивно, в Білорусі російська мова має статус державної, а Лукашенко майже не виступає білоруською. Де-факто національна мова білорусів є мертвою, в побуті нею майже не користуються.

Що стосується традицій - то в наших сусідів зараз традиції скоріше радянські ніж білоруські. Цьому знову ж “посприяв” бацька.

Чому я вирішив написати цей пост саме зараз, а тому, що зараз Путін вирішив серйозно взятись за Білорусь і остаточно розчинити десятимільйонну білоруську націю у своїй імперії.

Лукашенко планомірно вбивав білоруську самоідентифікацію, а Путін завершить вбивство нації, забравши у білорусів державність.

Пам'ятаєте як Лукашенко дуже пафосно розказував, що навів би порядок в Україні за лічені дні. На ділі, влада бацьки в Білорусі, за одним помахом руки Путіна, перетворюється на фейк. Бо ж написано: “Не хлібом єдиним”, а Олександр Григорович обміняв національну самобутність на російські подачки. І, якщо Росію називають країною-бензоколонкою, то режим Лукашенко я б назвав паразитичною диктатурою, без донора така диктатура нежиттєздатна.

PS: Єдиним братським для українців народом я вважаю білорусів. Ми маємо багато спільного і дуже сумно, що вони своєю недалекоглядністю зруйнували національну самобутність і, скоріш за все, стануть ще однією цеглиною в північній імперії зла.

voryol
Volodimir Ryba

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації