Олігархи. Хрестоматійна проблема України. Як її вирішити?
Хтось пропонує їх посадити, хтось голови відрубати, а дехто вважає олігархів майже святими, які дають робочі місця.
Я проти беззаконня. Спосіб радикального перерозподілу власності матиме негативні наслідки. Жорстка експропріація призведе до більшовизму зразка 1917 р., коли людей вбивали за вищу освіту чи за кілька гектарів землі.
Що ж робити нашому суспільству?
Перше – це демонополізація. Треба позбавити олігархів монополій на нафту, газ, металообробку, електроенергію. А особливо, на медіа канали – саме через телебачення олігархи проводять до парламенту своїх ставлеників і контролюють державу. Монополія завищує ціни, знищує малий та середній бізнес, гнобить народ тарифами. Та загалом дає низьку якість продукції, адже в неї нема конкурентів.
Олігархи після демонополізації стають просто дуже заможними людьми, які мають невелику частку у компаніях все інше передається громадськості, державі чи іншим власникам.
Друге питання – до їх заможності. Вона побудована, за великим рахунком, на початковій ваучерній приватизації.
Я активно спілкуюсь з людьми, з тими, хто старше 55 років – вони пам'ятають дуже добре, коли поділили майно працюючих. Якби люди не продали тоді за безцінь свої ваучери, вони б зараз коштували до 50 тис дол. Скажімо, позавчора на зустрічі я почув, що одна бабуся продала свою частку підприємства за 20 грн. Люди тоді не знали цих речей, і їх просто ошукали. Тобто, олігархи здобули своє майно за рахунок мільйонів українців, і треба поступово це майно повертати чи відшкодовувати.
Як це правильно зробити?
Олігархи мають платити щорічний внесок 3% від капіталу протягом 10 років. Населення таким чином отримає відшкодування тієї частки, яка їм належить.
Лише мудрі дії та рішення політиків виведуть Україну та усі її регіони з довгої кризи до процвітання.
Переглянути відео: