Останнім часом все інтенсивніше лунає кукурікання ідіотів про міжнародне право. Те, що ідіот корисним не буває – пояснив вам раніше, повторюватись не буду. Визначальна риса ідіота: він не розуміє, про що говорить. Принципово. Та його це не спиняє.

            Тож для початку розглянемо, що таке ПРАВО взагалі. Визначення й наповнення цього слова. Воно дуже старе, як і поняття, яке їм визначається. І означає поведінку, яка на думку членів суспільства, найбільш сприяє виживанню цього суспільства і окремих його членів. Не зрозуміло? Може ви теж той-го?.. Ні? То розпедалю вам на пальцях:

Наші пращури вірили, що світ поділяється на три частини: Яву (де мешкають живі люди і все, що їх оточує) Неяву (куди відлітають душі померлих, і не лише людей, до речі), і Праву, де живуть боги. Не плутати Праву з Раєм! Той виник пізніше і призначений для святих. Не задумувались, що означає це слово? Святий – це вселюблячий. Той, хто любить усіх. Цей термін – досить пізнє досягнення цивілізації. Давні наші пращури цим не заморочувались і так глибоко в філософію не занурювались. Для них той, хто жив так, що після смерті, на їхню суб'єктивну думку, мав потрапити до Прави, поміж богів, звався Праведним. Якщо цим кимсь був князь, то вважалось, що він править,  а не владне, як решта. Тобто він частково обожествлявся ще за життя. Це вже пізніше, у ранньофеодальний період, відбулась перша підміна понять – «правдою» стали називати писаний закон, а термін «правити» набув значення здирати податки з тих, хто не платив їх добровільно, тобто силою домагатись виконання закону. Насправді ж право і закон — це різні поняття. Звідки походить юридичний термін «право вище від закону»? Він застосовується у випадках, коли суду потрібно порушити закон. Саме так формулювалась причина проведення третього туру виборів між Ющенком і януковичем. Він не був передбачений законом, але його вимагав народ. Тобто суспільство в межах держави.  Річ у тім, що Закон – це записана частина права. Воно ж звичаєве, тобто виникло й розвивалось разом із суспільством. Поки суспільство розвинулось настільки, що спромоглось записати його частину. Найголовнішу, найвживанішу. Якщо ж з'ясовується, що Закон в певному конкретному випадку суперечить Праву – його переписують, скасовують або уточнюють. Тепер зрозуміло? Якщо ні – припиняйте читати, поки мозок не скипів. Бо простіше вже не можу і далі буде тільки складніше.

            Перейдемо до другого терміну: Міжнародне. Це ж яке?! 

Продовження тут: https://www.mytus.net/index.php/publitsystyka/item/144-what-if-right-is-left