Сьогодні розпочався візит поважної делегації зі США до України. Делегацію очолює держсекретар Ентоні Блінкен. Приїхала також і заступниця Блінкена Вікторія Нуланд.

По прибутті делегації до Києва у програмі візиту сталась зміна. Держсекретар Блінкен вирішив терміново зустрітись з представниками депутатських фракцій у ВР, хоча ще вчора цього не планувалось. І така зустріч відбулась.

Як стало відомо зміна програми сталась через прохання Петра Порошенка щодо його зустрічі з Блінкеном. Узгодили й формат — зробити це в рамках зустрічі з представниками усіх фракцій.

Тобто Блінкен вирішив змінити програму саме з метою зустрітись з Порошенком перед своєю зустріччю з Зеленським. І це не дивно, оскільки п'ятий президент, на відміну від шостого, має значний авторитет в американських політичних колах.

Більше того, президент США Байден є другом Порошенка. І якби останній був діючим президентом, то давно вже зустрівся б з Байденом, чого ніяк не може статись дотепер за Зеленського.

На зустрічі Блінкен — Порошенко йшлось про зміцнення стратегічного партнерства між США та Україною, зокрема держсекретар отримав 10 пропозицій щодо цього. Також обговорили дорожню карту реформ для подальшого прискореного поступу України на шляху до євроатлантичної інтеграції.

З приводу цієї зустрічі на Банковій не на жарт роздратувались. А дарма. Бо йшлось не про персоналії, а про країну. Фахова і професійна розмова з стратегічними партнерами України зробить її сильнішою у протистоянні з російським агресором.