В день дворіччя президента Зеленського «Соціс» провів замір настроїв українців. Окрім рейтингів політиків і партій соціологи пропонували цікаві й нестандартні запитання. Загальний висновок такий – українці незадоволені результатами перебування Зеленського на найвищій державній посаді.

Майже ¾ респондентів висловили до влади негативні емоції. Зокрема: розчарування – 44,8%; тривогу й страх – 22,1%; ненависть – 5,8%.

83,7% сказали, що жити важко або нестерпно. А обіцялось завершити епоху бідності. Лише 3% вважають, що економічна ситуація в країні є нормальною, а 72,8% – поганою чи дуже поганою. Мабуть ці кілька відсотків є «велюровими» українцями, тобто тими, які є наближеними до зеленої влади і в них все добре. Більше половини опитаних сказали, що фінансовий стан для них за останні два роки погіршився. 2,4% бачать успіхи влади у боротьбі з корупцією (ще не зняли рожеві чи то зелені окуляри) , а 52% ніякої боротьби не бачать.

67,1% вважають, що події в Україні розвиваються у невірному напрямку. У правильному – 17,4%. 23,4% ще сподіваються на те, що життя налагодиться, а 64,7% не чекають на зміни на краще. Оцінка президента Зеленського така: тих, хто бачить в його діяльності позитив – 12%, а негатив – 30%. 10,9% вважають, що він виконує свої обіцянки, а 46,9% вважають, що ні. Це підтверджує, що рейтинг Зеленського дійсно падає.

Далі ставлення українців до протидії двом головним викликам – агресії на сході та коронавірусу. 12,1% оцінили як позитив потуги влади з де окупації територій, а 81,6% не бачать ніяких результатів. 61,1% вважають недостатніми дії влади щодо протидії пандемії, а 22,5% вважають, що не робиться нічого. Твердження «Європейської Солідарності» про те, що майстри спорту програли вірусу з сухим результатом знаходять відображення у людей.

І як резюме усього опитування: 57,1% вважають владу непрофесійною і дилетантською, а 50% українців не хочуть балотування Зеленського на другий термін.