У далекому 2003 році головному спеціалістові департаменту співробітництва з країнами СНД Мінекономіки Богданові Миколайовичу Паздерському доручили підготувати аналітичні матеріали для Леоніда Кучми. При цьому безпосереднє керівництво Паздерського усно зобов'язало його готувати ці матеріали російською мовою. Богдан Миколайович відмовився виконувати таку забаганку і йому наказали писати пояснювальну записку. Після цього директор департаменту Шевченко і керівник управління Смик написали доповідні, на підставі яких пану Богдану винесли догану «за невиконання доручення Адміністрації Президента». Догану виніс державний секретар Мінекономіки Першин за кураторства заступника міністра Березного.

Паздерський подав позов на згаданих «українських» чиновників, оскільки в його посадову інструкцію не входив переклад документів іноземною мовою то Шевченківський суд Києва скасував догану. Затишшя тривало до березня 2004 року поки не вийшло доручення за підписом тодішнього Прем'єр-міністра Януковича стосовно виконавської дисципліни Мінекономіки. В цьому дорученні Богдана Миколайовича згадували як порушника трудової дисципліни, що змусило Паздерського звернутися до міністра М.Деркача з проханням підготувати і видати нове доручення, в такому самому порядку, як і попереднє, через Януковича, про те, що інформація про нього неправдива оскільки є рішення суду. Керівництво кинулося шукати підстави, щоб звільнити пана Богдана і видало нову догану, яку Шевченківський суд також скасував. Згодом в посадову інструкцію додали пункт про обов'язок перекладати матеріали мовою, прийнятою для спілкування на території СНД і у грудні 2004 року Богдана Миколайовича не атестували бо ніби не відповідає займаній посаді і пообіцяли скоротити. Тож пан Богдан погодився перейти в управління  інвестиційної діяльності і в той же час подав позов на згаданих осіб, щоб йому відшкодували моральні збитки, оскільки двічі неправомірно виносили догани. Крім того, пан Богдан звернувся в Генпрокуратуру, щоб проти згаданих керівників, а також проти Віктора Януковича, Миколи Азарова, Дмитра Табачника порушили кримінальну справу.

Згодом Богдан Миколайович подав позов до Київського міського голови Черновецького з приводу спілкування російською мовою.

Попри роботу та судові тяганини Богдан Миколайович на замовлення Комісії Людських та Громадянських Прав Світового Конгресу Українців дослідив законодавчу базу України стосовно захисту прав заробітчан для Сесії КЛГП у Харкові.

З Богданом Миколайовичем я бачився лише один раз коли він приходив підтримати мене до суду у моїй спробі зобов'язати Черновецького при виконанні обов'язків міського голови спілкуватися виключно українською мовою. Нажаль більше ми з ним не зустрілися.

У ночі 25 січня 2008 Богдана Миколайовича знайшли з розбитою головою і закривавленими очима. Карета швидкої допомоги декілька годин кружляла Києвом, а у лікарні нейрохірургічну операцію не було проведено. Хоча при потерпілому був паспорт, адміністрація лікарні всупереч існуючим правилам не повідомила міліцію про даний випадок і кримінальна справа була відкрита лише через три дні після скоєння злочину. Та й висновок міліції типовий – бив себе головою об асфальт. Усе це свідчить про підготовку і здійснення вбивства певними спеціалізованими структурами України.

Помер Богдан Миколайович Паздерський 28 січня 2008 року.