Колись, заради підтримки Європейської Солідарності, підписався на ютуб-канал депутата з цього блоку Алєксєя Гончарєнка. Перший випадок, коли перегляд чергового стріма не подіяв як снодійне – це нещодавні роздуми Гончаренка щодо перемовин з кацапнею в Туреччині. Риторика про жертви, важкий перебіг війни, туманні перспективи (ніби я на каналі опи) спонукали мене детальніше ознайомитися з минулим цього політичного діяча. І Вікіпедія поінформувала, що в прокацапську Партію Регіонів цей молодий політик прийшов з ще більш прокацапської партії «Союз». Стало цікаво: а до чого договориться цей неординарний член ЄС? Довго чекати не довелося. В одній з наступних передач він пояснив, що веде передачі російською мовою бо 30% переглядів з росії і якщо хоч один росіянин змінить своє ставлення до війни то це надзвичайно важлива перемога. А не подобається – відписуйся керуючись відомим анекдотом «вам їхати чи шашечки».

З огляду на викладене маю депутатові ВР дещо повідомити.

Обсяг ринку таксі в Україні становить більше 40 млрд грн. і ці гроші переважно перебувають в тіні, а тому глузування з людей котрі хочуть наповнювати бюджет держави пересуваючись з точки А у точку Б на «шашечках» є позицією тіньової срані. (Тут без натяку на ніби причетність до послуг таксі).

В Україні є українці і вони хочуть і мають право чути від нацменів виключно українську мову. Члену делегації в ПАРЄ і активному члену ради ОБСЄ про це нічого невідомо? Інформую.

Частина 2 статті 10 Рамкової конвенції про захист національних меншин від 1 лютого 1995 року (ратифікована Законом України № 703/97-ВР від 09.12.1997) передбачає, що нацмени можуть спілкуватися МІЖ СОБОЮ СВОЄЮ МОВОЮ у разі дозволу. Дозвіл є? Нема. Чому щебечемо?

У цій Рамковій конвенції є ще багато проукраїнських норм, але біда: там ідеться про захист мовних прав, а у нас на це табу.

А є ще Конвенція про захист прав і основних свобод людини 1950 року (ратифікована Законом України № 475/97-ВР від 17.07.1997), у якій зазначено, що «Жодна  людина  не  може  бути приневолена до примусової чи обов'язкової праці» (стаття 4). Чи переклад з кацапської Гончаренка це не праця?

Тож порушник цього законодавства є ким? Українофобом. А в умовах війни з язикатоговорящими? Хорошим українофобом.

Ведення ютуб-каналу кацапською мовою є неповагою до їх інтелекту. У 80-х роках два знайомих переселенця у Київ з території лаптєстану освоїли українську прочитавши лише 2 примірника «Спортивної газети».

Тай сподівання переконати хоча б одного кацапа – це свідчення глупства. Бо і 30% відвідувачів ютуб-каналу абсолютно ніякого впливу не мають.

Інша річ, що випадковості у мовній позиції колишнього активіста партії «Союз» і Партії Регіонів нема. У 2011 році Гончаренко сказав: «В Одесі 90% людей російськомовні, але тільки 30% учнів загальноосвітніх шкіл навчаються російською мовою. Потрібно ввести просту практику — дати можливість батькам самим визначати, якою мовою вони хочуть, щоб вчилася дитина».

І як висновок перефразована загально відома аксіома: «Якщо поскребти депутата Європейської Солідарності то проявиться прокацапський українофоб».