Давно, ще до відкритої російської агресії, я писав про небезпеку відміни мораторію на продаж землі. Бо як там не крути, а більшість опиниться в чужих руках. Багато землі і так вже в іноземних руках через співпрацю холдингів з іноземними інвесторами.

Але у холдингів земля сільськогосподарського призначення є виключно орендована у власників паїв. А у випадку відміни мораторію через різні механізми вона перейде у власність. Ще не вся біда, коли такі іноземні власники будуть конкурентами між собою. А біда значно більша, коли на земельний ринок зайде організована іноземною державою сила. І ті інші навряд чи зможуть конкурувати з таким потужним аграрним чужоземним бізнесом.

І от тобі на: перша ластівка. Я все ж надіюсь, що новина є брехнею. Бо інакше Україні — кінець. Якщо коротко, то кажуть, що академія наук віддає всі свої орні землі, а це аж 300 тисяч гектарів, на 49 років в оренду китайському держпідприємству. Дивись:http://www.fakty.cv.ua/2017/12/zemliu-akademii-ahrarnykh-nauk-ukrainy-viddaiut-kytaitsiam-na-49-rokiv/

або http://23seconds.net.ua/anews/6322/

Ось мій прогноз на таку загрозу :

http://volpavlovych.blogspot.com/2017/03/blog-post...

та про міфи відносно землі http://volpavlovych.blogspot.com/2017/03/blog-post...

Той прогноз певно застеріг декого у владних кабінетах. І про відміну мораторія стали говорити рідше.