МИ ФСЄ УМРЬОМ…

Ми всі помремо. І це – правда. Бо хтось помирає невдовзі ще по своєму зачаттю так і не народившись. Інші, що народжені, вмирають потім у різні періоди свого життя. Від хвороб, від аварій, пожеж, утоплень. Чи просто знехтувавши власною безпекою лізуть під струм. Комусь повезло дожити до глибокої старості. І то ще питання – чи повезло? Бо не завжди людина отримує можливість закінчити своє життя тихо, при ясному розумі, спостерігаючи своє продовження у внуках і правнуках. Скільки людей помирає і з яких причин – про це знає статистика. Але в Україні статистика смертності від хвороб якось дивно прихована від пересічних громадян. І навіть пронири-журналісти не всі вміють шукати подібні речі. Бо гугл їх направляє по словам на статті в яких не озвучена офіційна інформація. Або озвучена куцо на догоду політичному моменту діючої влади.

Мені повезло мати зсилку на офіційний сайт медичної статистики, де досить докладно описане здоров'я українців по всім параметрам. Правда той звіт опублікований був ще при в.о. міністра Супрун за 2017 рік. Цікаве спостереження: при Супрун нас лякали епідемією корі. Певно ви пам'ятаєте: йде страшна епідемія і ми всі помремо, якщо не вакцинуємось. Когось вакцинували, потім термін дії вакцини вже зовсім закінчився (після кількох пролонгацій – це згідно чуток в Інтернеті) і епідемія раптово зтухла (всохла).

Вже нема жахливої «доктор смерть» Супрун. Але теперішня влада ще більше лякає картиною жахливої смерті від ковід 19 мільйони українців. Кожен божий день ми чуємо від влади про збереження небезпеки померти. Мовляв, число заражених збільшується і називають цифри. Число померлих від ковіду за день коливається від 8 до 30 чоловік. Коли запитуєш у «свідків пришестя смертельно небезпечного ковіду»: а на тридцять чи й більше мільйонів населення України це – багато чи ні? То у відповідь ті пропагандисти ковіду заперечують: а якщо у це число попадеш ти чи твої близькі? Бьють по самому чутливому місці – адже ніхто не бажає смерті своїм близьким.

Давайте будемо розбиратися разом – що то є статистика смертності. І для більшої поінформованості читачів вкину цитату із Українського медичного часопису:

Смертність населення (СН) — один із базових статистичних показників демографії, який є важливою характеристикою загального стану здоров'я та рівня життя населення країни, регіону, міста тощо. Як один із найважливіших факторів СН незмінно використовується з середини XX ст. при класифікації країн за рівнем життя. Власне дані щодо причин смерті є надзвичайно важливими для аналізу та розроблення державної політики у сфері охорони здоров'я. Так, ці дані є основою для оцінки потреби у паліативній допомозі. Раніше проблема визначення потреби в паліативній допомозі вже обговорювалась у нашому виданні. Зокрема, повідомлялося, що на сьогодні в Україні неможливо з достатньою високою надійністю визначити, скільки осіб страждають внаслідок відсутності якісної паліативної допомоги, скільки живуть із хронічним больовим синдромом, а скільки людей мають постійний доступ до ефективного знеболення. Тобто відсутня надійна система збору та узагальнення даних як щодо надання паліативної допомоги, так і щодо потреби в ній. Тому першим етапом вирішення цього питання має бути аналіз документів — нормативно-правових, наявних форм статистичної звітності, кращої міжнародної практики щодо збору та управління даними.

https://www.umj.com.ua/article/168279/statistika-s...

Як можете бачити: є проблеми в точній статистиці по цікавим для нас питанням. Багато людей не відрізняють для себе поняття смертності і летальності.

Смертність — демографічний показник кількості смертей у певній популяції або певній підгрупі населення в одиницю часу. Коефіцієнт смертності — демографічний показник відношення кількості смертей за рік на 1 тис. жителів до середньої чисельності всього населення.

Дякуючи вікіпедії можемо зрозуміти різницю поняття смертності і летальності.

. Летальність — статистичний показник, рівний відношенню числа померлих від якоїсь хвороби, поранення тощо до числа перехворілих (уражених) цією хворобою, за певний часовий проміжок. Умовно виражається у відсотках і являє собою міру ризику.

Як бачимо для визначення летальності будь-якої хвороби (міри ризику) потрібно точно знати число перехворілих. І коли скажімо число перехворілих туберкульозом відомо через перебування їх на обліку коли людина вже не може самостійно справитись і змушена звертатися за медичною допомогою, то скажімо грип переноситься на ногах і лікарі знають лише про хворобу середньої чи більшої тяжкості. Отже показником летальності легко маніпулювати в якихось корпоративних цілях. Скажімо видати правило, що смерть людини, у якої тест позитивний на ковід, записується як смерть від ковіду. Ось ще одна цитата фахівця-паталогоанатома:

чи можна стверджувати, що усі ці смерті були спричинені саме Covid-19, адже відомо, що багато хворих страждали на і інші хронічні захворювання?

По-різному. Якась частина помирає безпосередньо від Covid-19 та його ускладнень; в частині випадків – безпосередньою причиною смерті є інше захворювання. В чинному законодавстві структура патологоанатомічного діагнозу включає такі поняття як основне захворювання, його ускладнення і супутні захворювання. Основним захворюванням вважається те, яке саме по собі або через безпосередні його ускладнення призводить до смерті. Тому якщо у пацієнта виявлений коронавірус і розвинулись характерні для Covid-19 ураження, перш за все легень, які призвели до смерті, то це смерть від Covid-19. Є і інші ситуації. Наприклад, людина має позитивний тест, але в неї ще не розвинулась хвороба Covid-19 або вона мала легкий перебіг. Незважаючи на це людина померла, але це стається з іншої причини (гостре порушення мозкового кровообігу, гострий інфаркт міокарда, хронічна ішемічна хвороба серця, важке онкологічне захворювання тощо).

Без патологоанатомічного дослідження складно сказати, від чого саме померли люди. Досліджень, розтинів (в Україні) недостатньо, аби чітко дати відповідь на це запитання. На даний момент не зовсім зрозуміло, яким чином формується українська статистика щодо Covid-19 – збірно чи диференційовано. Ймовірно того, у кого виявили Covid-19, відносять до померлих від цього коронавірусу. Водночас, варто зважати на те, що не тільки Covid-19 може бути безпосередньою причиною смерті. Людина ж хворіла упродовж тривалого часу хронічною хворобою і померла внаслідок цього, а не тому, що в неї виявили ще й коронавірус. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/health/profesor-patolog... (гугл може не відкрити цю сторінку, то скористуйтеся вогнелисом).

Процитоване вище підтверджує, що недостатнє і неякісне тестування ненадійними тестами не покаже нам достовірну картину саме кількості захворілих ковід 19. І тут у влади, яка прагне нас переконати у потрібності карантину, виникає протиріччя. Якщо вони лякатимуть нас збільшенням кількості хворих, то показник летальності при постійній кількості померлих на день явно зменшиться! Ну не будуть же вони приписувати чи не дай боже організовувати додаткові смерті?

Отже будемо визначати показник смертності від ковід 19.

За даними Центру громадського здоров'я, станом на 28 червня в Україні підтверджено 42 982 випадки COVID-19, з них 18 934 одужали, 1129 померли. Протягом останньої доби лабораторно підтверджено 917 випадків.

Джерело: https://moz.gov.ua/article/news/operativna-informa...

Летальність (умовна, бо все в процесі) – 1129 (число померлих) ділимо на 42982 (число хворих) і множимо на сто відсотків = 2,6%. На перший погляд немало: на тисячу хворих 26 чоловік помирає. Але для прикладу летальність туберкульозу близько аж 10%. А від септицемії помирає 35%.

злоякісні новоутворення (С00-С97) – 3,34% (це рак);

хвороби кровообігу (І00-І99) – 3,69%;

гострий інфаркт міокарда (І21-І22) – 13,66%;

інші форми гострої ішемічної хвороби серця (І24) – 52,23%;

пневмонія (І12-І16,І18) – 0,95%;

цироз печінки – 16,45%.

Це я взяв для порівняння дані по летальності окремих захворювань. Але показники летальності не дають цілісної картини причини смертей жителів України. А от статистика в абсолютних показниках таку картину дає. Як от для прикладу на сайті https://socialdata.org.ua/death/.

Там якраз добре видно, що у 2018 році найбільше (більше половини всіх смертей) було від хвороб систем кровообігу. А від інфекційних і паразитарних хвороб померло лише 8923 чоловіка. Смертність від інфекції становить: 8923 ділимо на 40000000 (можливо менше) і отримуєм 0,02%. Тоді як у хвороб систем кровообігу смертність – 0,96%. Порівняємо із смертністю від ковід 19 на даний момент: на сьогоднішній день померло 1129. Ділим це число на кількість жителів України – сорок мільйонів за офіційною статистикою і отримуєм цифру = 0,003% за шість (уже!) місяців. Тобто навіть при збереженні тенденції, а вона явно буде спадати для саме цього штамму ковід19, смертність від ковід 19 за 2020 рік – близько 0,006%. Це майже втроє менше ніж померлих від інших інфекцій. Можливо нас живе лише тридцять сім мільйонів. Але смертність не зросте суттєво: ті ж самі 0,006%.

Чому я беру відлік з початку року? А тому, що перші сповіщення про появу нового вірусу появилися ще наприкінці 2019.

Питання до всіх громадян України: де епідемія?

ЕПІДЕМІЯ (грец.– поширений у народі) – масова захворюваність населення на інфекційну хворобу, що прогресує в часі та просторі в межах певного регіону і значно перевищує рівень, зареєстрований на даній території впродовж низки років.

Українське законодавство визначає: «епідемія — масове поширення інфекційного захворювання серед населення відповідної території за короткий проміжок часу».[2], що не відповідає світовому визначенню, яке поширює поняття епідемії на усі випадки масового ураження, в тому числі й отруєння.

http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2020/ds/kpops/kpops_u/kpops0120_u.html

http://amnu.gov.ua/vid-chogo-pomyrayut-ukrayinczi-z-yavylasya-statystyka-shho-lyakaye/

Чому ж не бачать абсурдності своїх дій урядовці та депутати? У продовженні цієї статті я намагатимуся розслідувати вигоди різних політичних сил та офіційних представників влади від корона вірусної істерії.

Якщо комусь сподобалася (чи не сподобалася) стаття, то прошу спонсорувати працю автора щедрими дарами на картки Приватбанку (їсти хочеться, при чому кожен день):

4149499142433612 для гривні

5168742703977722 для долара

Отримувач – Володимир Павлович…