14 березня 2013 Китайські збори народних представників оголосили, що Сі Цзіньпін став новим Головою КНР. Він замінив на цій посаді Ху Цзіньтао і сконцентрував у своїх руках всю владу над партією, державою і збройними силами.
Спочатку, з приходом до влади товарища Сі Цзіньпіна у Китаї почали проводитися економічні реформи і сувора антикорупційна компанія, але водночас було скорочення громадянських свобод і зростання націоналізму.
Експерт з китайської політики з Національного університету Тайваня Синь Сянь Ван вважає, що прихід Сі до влади загострить конкуренцію між Китаєм та США, оскільки Вашингтон надмірно роздратований агресивним дипломатичним стилем Пекіну.
У той же час, у 2015 році у Китаї були арештовані сотні адвокатів, котрі вели справи, пов'язані із захистом прав людини. Деякі опинились у тюрмі, деякі втратили ліцензії.
З 2017 року у ЗМІ почали з'являтися повідомлення про те, що Китай проводить масові репресії по відношенні до уйгурів та представників інших ісламських меншин в Сіньцзян-Угурськоому автономному районі.
У жовтні 2017 року під час ХІХ Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпіна було визнано «найвпливовішим китайським лідером» після Мао Цзедуна. На початку з'їзду голова Китаю виступив із тригодинною промовою і вперше представив свою філософію «соціалізму з китайськими характеристиками в нову епоху» та пообіцяв до 2015 року перетворити Китай на світового лідера.
Він заявив, що Китай здійснюватиме повноцінні контакти зі світом і наголосив, що «жодна країна не може самостійно вирішувати численні проблеми, що стоять перед людством. Жодна країна не може дозволити собі йти в самоізоляцію». Погляди попередніх лідерів Компартії Китаю теж фіксувалися у конституції партії, але ідеологом визнавали лише її засновника Мао Цзедуна.
11 березня 2018 року під час щорічного засідання Народного з'їзду народних представників у Пекіні було ухвалено конституційну поправку, яка дає змогу Сі Цзіньпіну залишитися на посаді президента необмежений термін.
Багатьох китайців ця новина шокувала. Під час голосування в парламенті з 2996 депутатів двоє проголосували «проти», ще три утрималися. Ця поправка скасовує систему, яку запровадив китайський лідер Ден Сяопін 1982 року, спрямовану на запобігання надмірностей диктатури протягом усього життя. Термін правління Сі Цзніньпіна мав закінчитись у 2023 року. Влада Китаю оголосила, що зміни покликані вдосконалити єдине партійне та державне керівництво.
Весною 2019 року спалахнули масові антиурядові протести в Гонконзі – спеціальному адміністративному районі КНР з широкою автономією. Приводом до них стала спроба прийняти закон, який дозволяє екстрадицію в Китай громадян автономії, які підозрюються в правопорушеннях. Влада Гонконгу відреагувала на протести арештами та судовими переслідуваннями тисяч демонстрантів.
18 грудня 2018 року Сі Цзіньпін під час свого на урочистому зібранні в Пекіні з нагоди 40-ї річниці історичного третього пленуму ЦК КПК 11-го скликання, на якому були закладені основи нинішньої проведеної в країні політики реформ і відкритості для зовнішнього світу повідомив, що Китай здобув рішучу перемогу над корупцією.
«Під час партійного будівницвта, проявляючи жорсткий підхід до дотримання партійної дисципліни, нульову терпимість до проявів розкрадання в партії, була здобути рішуча перемога над корупцією», — сказав голова КНР.
А в липня 2020 року слухняний КПК китайський парламент прийняв новий закон про державну безпеку Гонконгу, який дозволяє владі в Пекіні ще сильніше обмежити громадянські свободи автономії. За злочини, котрі КНР може вважати загрозою для її національної безпеки, жителям Гонконгу загрожує пожиттєве ув'язнення.
23 жовтня 2022 року Сі Цзіньпана було втретє переобрано на посаду генерального секретаря Комуністичної партії Китаю. У березні 2023 року депутати Всекитайських зборів народних представників втретє обрали Сі головою Центральної військової ради.
5 липня 2023 року голова Китаю особисто застеріг президента РФ Володимира Путіна від використання ядерної зброї в Україні.
За інформацією джерел видання, Сі зробив цю заяву під час візиту до Москви в березні. З тих пір, як зазначають співбесідники, китайські чиновники приписують собі досягнення в переконанні Путіна відмовитися від завуальованих погроз застосувати ядерну зброю проти України.
Західні посадовці, які займаються питанням безпеки, заявили виданню, що Путін залишився розчарованим, бо візит Сі не приніс жодних відчутних перемог для Росії. На їхню думку, напевно, засудження застосування ядерної зброї в спільному комюніке було додано за вказівкою Китаю.
Китай утримується від критики Росії за вторгнення і звинувачує Захід у розпалюванні конфлікту через постачання зброї в Україну. Водночас, за словами високопоставленого радника китайського уряду, війна загрожує звести нанівець зусилля Китаю, спрямовані на розділення Європи і США.
Коментар:
Отже, Сі Цзіньпін править Китаєм вже третє десятиліття. За цей час в каїні відбулось багато неоднозначних речей. Починав він добре. Спочатку, він проводив економічні реформи, потім поступово, але рішуче почав узурповувати в країні владу у своїх руках. Він зробив все, для того, щоб правити пожиттєво, і в нього це вийшло! В країні пройшли хвилі масових арештів незгодних та опозиційних діячів. Їх арештовували сотнями, тисячами.
З огляду на те, що ніхто не став би брати під сумнів його політику, Сі Цзіньпін, схоже, запозичив елементи маоїстської економіки. Донедавна очікувалося, що економіка КНР випередить економіку США до 2030 року; тепер дехто вважає, що країна вже досягла свого піку.
Влада Сі Цзіньпана тримається досить міцно. Навіть, міцніше, ніж режим Путіна в Росії. Тож, не важко спрогнозувати, що його не скинуть, і він до смерті правитиме країною, але позитивних змін буде сильно небагато. Буде все більше репресій та арештів. Країна в китайців багата, економіка росте, але в їх душах панує атмосфера страху. Тож, в історію товариш Сі Цзіньпін увійде сильно неоднозначно.