Як людина, що має вищу фізико-технічну освіту, але все життя цікавилась історією, зазначу, що інколи корисно застосувати закони природи щодо розвитку суспільства, в тому числі й історичних процесів (звичайно ж, у межах розумного).

У класичній механіці існують три так званих закони Ньютона, знаменитого англійського фізика. Так от, третій закон Ньютона формулюється таким чином: «Будь-якій дії завжди є рівна і протилежна протидія».

І це вельми корегується із сьогоднішньою московсько-українською війною. Кремлівський упир намагався мотивувати причини повномасштабного вторгнення в Україну бажанням її денацифікації і демілітаризації. Натомість він отримав зворотній ефект – наразі Україна як ніколи нацифікована і мілітаризована. На свою дію він отримав рівну протидію, або як кажуть, симетричну відповідь.

Кремлівські ідеологи не врахували, що українців неможливо залякати, підкорити і завоювати. Московська орда намагається зробити це вже протягом більш ніж трьохсот років, починаючи від Батуринської різанини – каральної операції московських військ із захоплення і знищення столиці гетьмана Мазепи Батурина 1708 року, під час яких було вирізано всіх мешканців міста, незалежно від віку і статі, – і аж до Бучанської трагедії 2022 року — масового вбивства українського цивільного населення в місті Буча Київської області сучасними московськими катами, що супроводжувалося викраденнями, тортурами, зґвалтуваннями, у тому числі дітей, та мародерством.  

Справжня мета Московщини – не денацифікація і не демілітаризація, а повне знищення української нації і загарбання території України.

От тільки московські загарбники забули, що Україна завжди була руйнівницею імперій. Саме козацькі повстання наприкінці XVI – у XVII століттях призвели до падіння такої могутньої на той час держави, як Річ Посполита, що завершилось трьома розділами Польщі. Саме створення Української Народної Республіки і проголошення її незалежності на початку ХХ століття призвели до розпаду Російської імперії. І саме вихід України зі складу Радянського Союзу у 1991 році став причиною розвалу цієї імперії зла, давши можливість іншим поневоленим націям створити свої національні держави.

Сьогодні імперією зла є Російська Федерація, яку вже без жодних перебільшень порівнюють з фентезійним Мордором, і яка сьогодні вдерлась на українську землю, вбиваючи, калічачи, ґвалтуючи її мешканців. Але за законом Ньютона на кожну дію є рівна їй протидія.

Українці вже показали всьому світові як вони можуть протидіяти загарбникам, як вони готові боронити рідну землю, землю своїх пращурів і землю своїх майбутніх нащадків. Тож Україна обов'язково переможе в цій священній війні, а Мордор зникне з мапи планети, знову розпавшись на кілька національних держав, оскільки згідно ще одного закону природи все в ній змінюється в циклічному порядку.