Війна Росії в Україні є не лише військово-політичним злочином, це також культурний геноцид, метою якого є знищення історичної спадщини, як основи національної ідентичності. Окупаційні війська руйнують історичні пам'ятки, грабують та знищують музеї чим наносять непоправну шкоду українській та світовій культурній спадщині.

Так, Музей українського філософа Григорія Сковороди в селі Сковородинівка, Харківська область, знищений російською ракетою.

У 20-х числах квітня російські окупанти увійшли в Мелітопольський краєзнавчий музей, отримавши доступ до його фондів. Є інформація, що зараз скіфське золото не знаходиться в музеї. Щоб дізнатися точне місце розташування золота, окупаційні війська викрали директора Мелітопольського міського краєзнавчого та завідувача фондів.

Тим часом в Херсонській області російські війська облаштовують вогневі позиції на скіфських курганах, завдаючи великої шкоди пам'яткам. Подібну практику окопування на могилах в Україні використовували німецькі загарбники в роки Другої Світової війни. На тілі багатьох курганів залишилися шрами від тієї війни і на деяких облаштовано меморіальні комплекси як на Савур могилі в Донецькій області та Нечаєвій могилі в Дніпропетровській області.

Внаслідок захоплення російськими окупантами міста Ізюм і обстрілів гори Кременець було знищено одну половецьку кам'яну статую Х-ХІІІ століть. кілька інших пошкоджено осколками. На горі Кременець немає військових об'єктів, тому удар по об'єктам культурної спадщини є варварством, яке було підкреслено цинічним встановленням радянського прапора на пошкодженій половецькій статуї. Пам'ятку, якій 1000 років, російські вандали використали як «флагшток».

Загалом за словами міністра культури та інформаційної політики України рашисти пошкодили в Україні 367 об'єктів культурної спадщини з початку повномасштабної війни.

Російський Ермітаж переповнений скіфськими реліквіями викраденими в Україні та інших країнах за 300 років окупації. Зараз Росія продовжує красти історію України, її історичну спадщину та навмисно руйнує  і грабує історичні пам'ятки та музеї.

Скіфські кургани є основою української ідентичності. Збереження історичної спадщини є питанням національної безпеки, тому після перемоги над ворогом разом з відбудовою України потрібно відновити давні кургани. За підтримки ООН, ЮНЕСКО в міжнародних судах вимагати від РФ повернення незаконно вивезених з України історичних артефактів та відшкодування нанесених збитків внаслідок військових дій. До процесу повернення історичних цінностей повинні долучитися історики та чиновники інших держав, які зазнали російської окупації, оскільки, значна частина історичної спадщини була вивезена до Росії в минулі століття.

Другий напрямок нищення української історії Росією – це її переписування. Так, сьогодні з підручників з історії для 6 класу від видавництва «Просвещение» прибрали Київську Русь. Тепер вона називається просто «Русь».

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, загарбники на тимчасово захоплених територіях областей України вилучають у бібліотеках українську історичну та художню літературу, яка не збігається з постулатами кремлівської пропаганди, і просто спалюють її.

Твердження кремлівського карлика про те, що вторгнення російських військ в Україну проходить у рамках «денацифікації», є абсурдною. Спалювання книг з української історії — це не денацифікація. Це як раз протилежне.