Уже другий поспіль наш президент реалізовує цінності Армія, Мова, Віра.
Якщо це пріоритети сьогодення, то це супер, підтримую.
А можна ще обговорити якісь варіанти направлені у майбутнє, у перспективу?
Армія точно залишається. Це очевидно для нас з такими агресивними варварськими сусідами.
Мова і віра — це досить консервативні цінності, які актуальні покищо для компенсації за втрати, що нам заподіяла московська влада за кілька століть. uk.wikipedia.org/wiki/Русифікація_України
Відчуваю, що мене не надихають, не придають енергії мова і віра як цінності. У нас в публічній сфері уже мабуть мільйони людей перейшли на українську. Тисячі відео, блогів, вебінарів, конференцій, приватних навчальних курсів тепер на україньскій і навіть не думають створювати контент на російській для «російськомовних».
Значний зсув до українськості уже безповоротньо відбувся. Дбання про українськість нашої освіти і публічної сфери повинна залишитись у роботі Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Мінкульту та СБУ.
Для мільйонів українців цінність мови уже є і буде потроху органічно збільшуватись. У східних містах і Криму цей процесс ротягнеться на покоління. Примусити прискоритись наврядчи буде продуктивно і демократично. У майбутньому цінність мови — це не державний пріоритет, а прийнята, природня, робоча цінність як робота поліції чи судової системи.
По захисту віри на державномі рівні теж маю
скепсис. Коли вигнали російський ФСБшний вплив з України, наша держава є світською з рівністю всіх релігій. Я ризикую викликати обурення, але державні вихідні на Пасху, Трійцю і Різдво — це порушення Конституції, за якою церкви і релігійні організації відокремленні від держави. Про рівність релігій перед державою навіть не йдеться, бо при відокремленості звісно держава не може надати переваги ніякому віруванню.
Крім того, у наших державних законах прописані релігійні обмеження, яких не мають розвинені держави. Маю на увазі, незаконність в Україні проституції, еротики, порнографії, що прописані в тому числі у законі про захист суспільної моралі. Як наслідок маємо пригнічення, осуждення та велику корупцію у цих сферах, а також еміграцію працівників цих сфер закордон, втрату податків та сотень тисяч туристів.
Що я пропоную?
- Освіта
- Армія
- Верховенство права
- Підприємництво
Такі пріоритети надихають мене і викликають гордість. Вони актуальні зараз і направлені у майбутнє. Не слід чекати, що за це візьметься влада і політики. Їм треба обратись і переобратись, це інша задача. Люди живуть, діють з цінностями всередині, бо це подобається, надихає, відкриває нові перспективи.
 
До речі, антична богиня Афіна має іпостась Афіна Промахос — воїтельниця — символізує цінності мудрості (освіти) та войовничості (армії). З такими цінностями, в тому числі, антична цивілізація дала західному світу філософію, науку, вічні культурні шедеври, демократію, а також експансивність.
І звісно в часи античності не соромились еротики і сексу, а насолоджувались цим =)