Війна рано чи пізно закінчиться. Але всіх цікавить не тільки коли і як закінчиться війна, але і що буде далі з країною, з огляду на те який степінь руйнації Україна зараз переживає. Особливо гостро стоїть питання з економікою країни, адже саме від цього залежить чи країна «стане на ноги».

Напевне з цим пов'язана цікавіть багатьох як внутрішніх так і зовнішніх  інвесторів до таких подій як «стратегічна конфіскація» українських підприємств на користь держави, яка була проведена 4 місяці тому, в листопаді 2022 року. Наскільки я розумію, то такі процеси для всіх зацікавлених інвесторів — це ризики, які обов'язково мають бути враховані і прораховані. А поведінка держави з приватним капіталом – є дуже гарним показником.

Зробивши для бізнес сектору аналітику про різним кейсам, особливо цікавим з них виявився нафтовий, а саме конфіскація «Укрнафти» та «Укртатнафти». А в цьому напрямку пристрасті вже не вщухають понад 4 місяці, від моменту державної конфіскації. І ніби на словах і в частині аргументації – такі дії  були зроблені з метою принести максимальну користь державі, але ж де вона на практиці ця користь і ці результати?

Якщо вірити відкритим джерелам, то по факту 4 місячної роботи за нового керівництва — то зростання поставок палива для Міноборони немає, почався розпродаж запасів мазуту по заниженим цінам, податковий борг лише зростає, тривають не дуже зрозумілі схеми із заправками та імпортом палива, і т.д. Станом на тепер – ні колишні міноритарні власники, ні головний власник – держава, в особі «Нафтогазу», не можуть втрутитися чи проконтролювати цей процес.

Всю цю історію вже не перший місяць підігрівають постійні розмови про кумівство та перевищення повноважень нового керівництва. Достатньо тільки загуглити – і вилазять дивні історії. Тут можна знайти і захмарні заплати новому директору Корецькому в понад 3 млн. грн. в місяць (це — 1 млн.$/рік), і незаконне призначення самому собі зарплати протягом трьох місяців, і переплата в 700 тис.грн., і призначення на посаду першого заступника – кума Дениса Кудіна, з яким він працював ще на WOG, та багато чого іншого. При чому цікаво, що вистачає як хейтерів – так і захисників, які не перестають вести інформаційні війни.

Зараз почалась нова хвиля інформхвиля, після  того як НАБУ викликало на допит ексголову Фонду держмайна Сенниченка в ролі підозрюваного, за керівництва якого Денис Кудін був його заступником і відповідав за напрямок роботи з Об'єднаною гірничо-хімічною компанією. НАБУ та САП підозрюють їхв створенні злочинної організації та завдання понад 500 млн. грн. збитків. І на подив, одразу після цих подій – з'являється нагальна потреба в терміновому відрядженні Кудіна до Румунії, яке до речі, як пишуть ЗМІ, закінчилось ніби в Еміратах. Чекаємо на повернення (якщо воно буде) і продовження всієї цієї історії…

Знаю точно, що все це відображається не тільки на репутації стратегічно важливої державної кампанії, але і репутації країни в цілому, і це точно не йде нам на користь. Зараз головне – це результат роботи у вигляді забезпечення армії та забезпечення стабільної роботи нафтогазової галузі, а також збереження кожної копійки, яка має бути спрямована для перемоги у війні, та допомогти відновити економіку держави. Але якщо цього не відбувається — то треба діяти невідкладно і щось змінювати. Бо потім ми довго будемо шукати винних і безкінечно судитися з колишніми власниками за компенсацію. Все це нікому не потрібно потім, якщо цього можна не допустити зараз.