Почну з двох припущень (як і будь-який громадянин України я не оперую текстом контрактів Євробачення, сусп. мовника, СТБ, принаймні поки що), потім перейду до фактів.

Припущення 1. Швидше за все, НТКУ платить якісь гроші Євробаченню за участь країни в конкурсі.

Припущення 2. Швидше за все, UA:Перший платив якісь гроші СТБ за організацію нац. відбору.

Маючи кількох клієнтів, що працюють у сфері створення контенту для телебачення, можу припустити, що в обох випадках суми астрономічні.

Якщо НТКУ відверто просрало астрономічні гроші платників податків, не прописавши якісно умови відбору і технічне завдання (далі — ТЗ) для каналу СТБ, — хотілось би знати, скільки саме наших з Вами податків просрало НТКУ.

Тепер поясню, чому «просрало» — факт, а не припущення:

1. якщо важливо щоб конкурсант не мав гастролей в РФ — слід було виписувати у ТЗ механізм, який би відфільтровував гастролюючих в РФ співаків ще на етапі подання заявки;

2. якщо важливо щоб конкурсант передав НТКУ авторські права на трек — слід було виписувати у ТЗ механізм, який би відфільтровував пісні з вже переданими комусь авторськими правами ще на етапі заявки;

3. якщо з конкурсантом укладається певний контракт — слід було отримати гарантійного листа від учасника відбору, що такий-то контракт на таких-то умовах конкурсант погоджується підписати у разі виграшу в нац. відборі (і це теж мало бути в ТЗ).

Чим займався юридичний відділ НТКУ у перервах між авансом і зарплатою?

Це — ази юридичної грамотності для будь-якого проекту.

Ситуація, яка склалась вчора з переможницею нац. відбору (хороша вона чи погана, без різниці) — результат недолугого ТЗ, створеного силами юристів, керівництва і менеджменту НТКУ.

Хто в темі по контрактам/умовам Євробачення з національними мовниками?

По контрактам НТКУ з СТБ?

У кожної помилки є прізвище, ім'я і по батькові.

І вартість. Для нас з Вами.

Малий і середній бізнес у таких випадках банкрутує. Суспільний мовник прорахувався з технічним завданням, але робить вигляд, що нічого страшного, просто вольвоим рішенням оберуть когось іншого. І все.

Але імідж країни на конкурсі цьогоріч вже зіпсований. І, думаю, цьогоріч ми вже не виграєм. А отже Україна не отримає потенційного профіту від перемоги. В тому числі фінансового, інвестицій і т.д.

Та і поза профітом. Очевидно, має місце неякісна робота юристів і керівництва НТКУ.

Хотілось би знати, скільки наших з Вами грошей вилилось в трубу через непрофесійні дії юридичного відділу і керівництва суспільного мовника на етапах формування технічного завдання по проведенню нац. відбору.

Зурабе, хто винен Ви вчора вже написали.

Тепер напишіть про ціну помилки для платників податків.

І ПІБ тих, хто для НТКУ писав технічне завдання для передання проведення нац. відбору на аутсорс СТБ.

#гроші_слід_рахувати

#помилки_мають_прізвища_і_вартість