Вже за кілька днів ми святкуватимемо початок Нового року. Є певні сподівання, що разом із ним ми зможемо побачити і відчути якісно нові зміни, адже цей рік для України є виборчим. Незважаючи на те, що офіційно виборча кампанія кандидатів в президенти розпочинається лише з 31 грудня, запеклі перегони тривають вже протягом півроку. Змістовність пропозицій, особисті якості та активна позиція претендентів на посаду президента визначають в цілому рівень їхньої підтримки на майбутніх виборах.

Так, останнє дослідження, яке було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» показало, що більшість громадян, бачать саме особисті якості політика як основну причину голосувати за нього чи ні. Ймовірно, що саме тому, Юлія Тимошенко продовжує утримувати лідируючі позиції серед інших кандидатів в президенти, кількість яких на цих виборах є абсолютним рекордом за всю історію України. Так, наразі її готові підтримати 21% тих, хто має намір голосувати і вже визначився. Друге місце в рейтингу посідає комедіант Володимир Зеленський — 13%. Це зумовлено переважно суспільним запитом на нові обличчя. Однак, цікаво, що в його перемогу на виборах вірять лише 4,9% опитаних. З огляду на це, можна припустити, що українці на даному етапі продовжують сприймати Володимира Зеленського, перш за все, як популярного актора, аніж як політика.

На третьому місці серед кандидатів в президенти знаходиться Петро Порошенко, його рівень підтримки становить 11 %. Крім того, існує тенденція щодо падіння рейтингу чинної влади та одночасного зростання підтримки опозиційних сил. Так, наприклад, якщо рейтинг лідера «Батьківщини» ще в 2014 році складав тих самих 11%, то станом на сьогодні він вдвічі більший. Слід зауважити, що за той самий проміжок часу, чинний президент втричі втратив свою підтримку. Такий стан речей пояснюється зокрема тим, що Петро Порошенко за 5 років каденції так і не зміг завершити війну на Сході України, а політика влади в соціально-економічній галузі була відверто провальною. З останнього можна навести значне підвищення тарифів, яке стало просто непосильним для більшості населення України. А отже, навряд чи українці дозволять продовжувати подібне ще наступні 5 років. Тим паче, що вибори-2019, як я говорив і раніше, це не просто зміна прізвища президента, а зміна системи взаємовідносин у вищих політичних колах та ймовірна зміна великої частини правлячої еліти. Саме тому, для нашої країни 2019 рік буде певним переломним моментом, а наступні 5 років — часом значних трансформацій. В час таких довгоочікуваних новорічних свят, навіть дорослі починають щиро вірити в дива і дуже-дуже хочеться, щоб вони нарешті справдилися: в країні настав мир, а молоде покоління мало всі умови для того, щоб будувати гідне майбутнє.