Для багатьох виглядає дивним, що ешелон із російськими військами прибуває на станцію, не розвантажується, їде назад. Те, що виглядає безглуздим, не є безглуздим.

Є думка, що ці «каруселі» з перекиданням військ Росія намагається використати, щоб «заплутати» чи тримати в напрузі Україну.

Але це так лише частково.

 

1) Це навчання, під час яких відпрацьовується перекидання військ до кордону України.

При цьому відпрацьовується швидке завантаження на потяг, швидке перекидання і швидке розвантаження, швидке розгортання позицій.

Останні 2 дії відпрацьовуються у польових районах, розташованих поряд із місцями постійної дислокації. Тобто у віддалених від України регіонах Білорусі, де українські військові мають мінімальні можливості для спостереження за навчаннями російських військ.

Все це робиться для того, щоб у разі надходження наказу про початок бойової операції зробити максимально швидке й злагоджене перекидання сил та їх розгортання.

 

2) Розкриття та зачистка мережі інформаторів, які надають телеграм-каналам інформацію про переміщення військ територією Білорусі.

 

3) «Приспати» пильність українських військ та їх інформаторів на території Білорусі. Невідомо, після якоїсь кількості разів просто навчального перекидання військ Росія здійснить спробу розпочати справжню бойову операцію.

 

РЕЗЮМЕ.

Навчання російських військових біля Білорусі – це адаптація до кліматичних і географічних особливостей країни. Про це я вже писав раніше. (https://t.me/Volodymyr_Volya/1568).

Перекидання цілих підрозділів у південні райони Білорусі – це розширення програми навчання, адаптації.

Якщо до 24 лютого у РФ був фактор несподіванки для удару з білоруської території по Україні, то зараз у неї такого фактора у колишньому варіанті немає. Саме тому російське командування спільно з білоруською владою намагається створити мінімально можливий фактор несподіванки за рахунок максимального відпрацювання швидкого ривка на південь: швидкого завантаження ешелону, швидкого перекидання, швидкого розвантаження та швидкого висування в район гіпотетичної бойової операції. При цьому максимально знищуються можливості для відстеження таких пересувань будь-ким.

 

 

Володимир Воля,

політолог, міжнародник, магістр державного управління.

Експерт у галузі стратегічної аналітики.

 

 

26 грудня 2022 р.