Кремль, частина російських еліти та суспільства сподіваються, що після капітуляції України через нетривалий час розпочнеться процес нормалізації відносин із Заходом та усім іншим світом. І що розпочнеться процес послаблення санкцій.

 

Але це марні сподівання. Бо на шляху до скасування санкцій є три важливі фактори та обставини, які не вдасться просто так обійти.

 

 

1. Це не просто війна, а війна — засуджена світовою спільнотою (окрім самої РФ та 4 незначних союзників).

2 березня 2022 р. Генасамблея ООН на екстреному засіданні визнала Росію державою-агресором і закликала її припинити вогонь, вивести свої збройні сили з усієї території України в рамках міжнародно визнаних кордонів.

У цій ситуації не можна так просто взяти й скасувати санкції, нехтуючи припис колективного документу, схваленого трьома четвертинами складу ООН.

 

2. Російська еліта, Росія загалом стали заручником Путіна.

Через ультиматум, висунутий Україні, ситуація знаходиться у глухому куті.  Україна не може піти на ті вимоги, а Путін не може і не хоче відмовитися від свого ультиматуму.

Або капітулює Україна, або капітулює Росія. 

Якщо припустити, що Україна під ядерним прицілом Кремля підпише капітуляцію на умовах останнього, то це буде підставою для скасування санкцій. Резолюція ГА ООН та позиція світової спільноти від того не зміняться.

Тобто, навіть за таких обставин деградація РФ триватиме і посилюватиметься. І для російських правлячої та бізнесової еліт стане очевидним, що проблема виходу з глухого кута – це зміна зовнішньополітичного курсу, персоналізованим уособленням якого є президент Путін. Доки він перебуває на чолі держави, доти Росія деградуватиме.

Отже, якщо зараз не стало очевидним, то стане очевидним пізніше, що у глухого кута Росії є ім'я – Володимир Путін. І не можна зупинити деградацію РФ, не вирішивши цю персоналізовану проблему.

 

3. Усунення Путіна від влади теж не призведе до скасування санкцій. І від того резолюція ГА ОН від 2 березня 2022 р. теж не втратить силу.

Новому керівництву РФ доведеться змінити зовнішню політику:

- відмовитися від путінського ультиматуму;

- погодитися виконувати припис резолюції про виведення усіх російських військ з території України у межах міжнародно визнаних кордонів;

- погодитися виплатити Україні компенсації за завдану шкоду.    

 

Лише після цього можливе підписання угоди з новим керівництвом Росії про розміри та терміни виплатити компенсацій. Поетапне скасування санкцій в обмін на виплати компенсацій.

Чим менше Путін перебуватиме на чолі РФ, тим менше зростатиме сума, яку пісяпутінська Росія виплачувати Україні за збитки. 

Усунення від влади Путіна для когось може отримати звільнення від переслідування Гаазького трибуналу і навіть отримати славу визволителя Росії.

 

Ймовірно, що під час переговорів про компенсації і скасування санкцій також у пакеті буде питання про видачу Гаазькому трибуналу тих осіб, які брали участь у плануванні, організації війни, у скоєні воєнних злочинів.

 

#Россия #санкции #Украина #капитуляция #репарации #ООН