Лавров намагається переконати (обдурити) росіян, що незабаром закінчаться економічні та соціальні проблеми, спричинені санкціями.

Мовляв, незабаром економіка переналаштується із Заходу на Схід.

Лавров несе нісенітницю, що глобалізація по-американськи закінчилася. Про це він заявив на нараді з міністерством економіки РФ.

«Якісь залишкові процеси неминуче доведеться пережити, але паралельно вибудовується нова система — і фінансова, і логістична, яка не повинна залежати від чудасій та почуття власної переваги наших західних колишніх партнерів».

 

 

Реалії такі.

Насправді, західних санкцій тією чи іншою мірою дотримуватимуться всі економічно значущі держави світу. Тому що вони тісно пов'язані із Заходом глобальним економічними зв'язками.

 

1) Глобалізація неподільна на західну чи китайську. Це всесвітня, неподільна система економічної взаємопов'язаності.

 

2) Відмова підтримувати західні санкції вестиме до розриву цих зв'язків, тобто до знищення неподільного світового ринку.

 

3) Китай, Індія, всі держави Великої двадцятки, більшість інших держав вважають глобалізацію корисною для розвитку національних економік.

 

4) Для Росії глобалізація теж була і є вигідною. Але після того, як санкції частково виключили Росію з глобального ринку, пропаганда Кремля почала розповідати про суверенізацію економіки (створення замкнутої національної економіки) як новий світовий тренд. Очевидно, що у таку нісенітницю ніхто не вірить. Це все придворні експерти та пропагандони виключно російською мовою заливають у вуха російськомовної аудиторії після 2014 року.

 

5) КНР у 2020-2022 роках кілька разів вустами Сі Цзіньпіна заявила, що захищатиме і розвиватиме глобалізацію. Бо глобалізація за 40 років реформ стала головним фактором та інструментом теперішнього впливу Китаю у світі. По суті, розмови про відмову від глобалізації як від всесвітнього економічного ринку можна розцінювати як змову проти державних інтересів КНР. Звісно, що у Пекіні не реагують публічно на маячню Лаврова, інших російських діячів і пропагандистів про відмову від частини глобального ринку.  

 

 

РЕЗЮМЕ.

Росія не має економічно значущих партнерів, щоб замість неподільної глобальної економічної системи створювати альтернативну локальну модель.

РФ перебуватиме у резервації «суверенної економіки», якщо вона не зробить двох речей:

- припинення боїв та виведення російських військ з України за лінію кордону, якою вона була у 1991 р;

- підписання та ратифікація документу про виплату репарацій Україні за шкоду, заподіяну війною, починаючи з подій 2014 р.

 

 

Володимир Воля,

політолог, міжнародник, магістр державного управління.

Експерт у галузі стратегічної аналітики.

 

11 грудня 2022 р.