Війна «оголила» в Україні чимало проблем. Звісно, що найбільшою, найгострішою і найбільш небезпечною для держави, для її оборони є корупція. І зараз чимало інформації про припинення або розкриття корупційних злочинів.

На жаль, поза фокусом уваги ЗМІ та різноманітних розслідувачів залишається проблема рейдерства, яка в Україні «під покровом війни» та під впливом негативного впливу від війни на бізнес набула значних масштабів. Хоча, є приклади, коли за рейдерством стоять прості «шкурні» інтереси. 

Виявилося, що рейдерство теж може бути небезпечним не в якомусь загальному «суспільному» смислі, а як конкретна проблема для здоров'я багатьох людей.

 

Певний час тому мені, як людини, якій видалили ракову пухлину, довелося шукати лабораторію, щоб зробити аналіз на мікросателітну нестабільність. Є дві методики, з яких одна дорога (ПЛР), а інше – традиційна і значно дешевша для пацієнта – імуногістохімічні дослідження.

У Києві є декілька лабораторій, які роблять різноманітні аналізи для онкохворих. Але є проблеми з вартістю послуг. Серед таких лабораторій -  «Ескулаб», родом з Львівщини. І я розглядав можливість зробити потрібний мені аналіз саме там (аналіз на мікросателітну нестабільність). Мені рекомендували утриматися від цього через проблеми в цій мережі. Я зробив свій аналіз в Національному інститут раку, де робили мені операцію. 

А днями я дізнався, що проблемою, яка заважає нормально працювати «Ескулаб», є внутрішнє рейдерство, бо частина людей вирішили отримати контроль над підприємством.

Яка небезпека для пацієнтів? Якби я зробив замовлення там, я б привіз гістологічні матеріали туди. Чекати на результат – 7-10 днів. І от уявіть ситуацію, коли проходить цей термін, вам у лабораторії відповідають, що ваш результат потрібно чекати ще невідомо скільки. А оскільки імугістохімічне дослідження потрібне для визначення потреби у проведенні хіміотерапії, визначення параметрів хіміотерапії, то затримки можуть мати негативний вплив на процес лікування. 

Так само можна говорити і про дослідження на визначення наявності в організмі раку через аналіз матеріалів, взятих шляхом біопсії.

За великим рахунком, нормальна робота лабораторії важлива для лікування усіх пацієнтів з різними діагнозами і захворюваннями. Затримки з результатами аналізів можу бути не просто небезпечними, а для когось і фатальними.

 

Через що і через кого страждають клієнти «Ескулаб»? У цієї мережі лабораторій є декілька співзасновників, серед яких співвласник і керівник мережі Сергій Дядюшко. Два інших співзасновники «Ескулабу» — Денис Мельник та Станіслав Луговський — прагнуть отримати долю Дядюшка. І тому вони по суті заблокували нормальну роботу 25 пунктів забору аналізів, створили незручності для клієнтів.

 

Як мінімум, це соціально безвідповідальна діяльність. Як максимум, блокування нормальної діяльності лабораторії може створити загрози здоров'ю і життю клієнтів, і це вже буде кримінальна історія.