Це є очевидним з огляду на низку особливостей його психотипу.

Ті, хто вважають Путіна життєлюбом, неправильно розуміють та інтерпретують його життєлюбство. А що насправді?

 

1) Він любить жити комфортно.

Він живе відповідно до того статусу в Росії, яким він бачить його сам. Тобто, відповідно до статусу імператора, царя православного, рятівника Росії та росіян. Шикарно жити. Але розкіш для нього, схоже, є лише технічним атрибутом його статусу. Саме тому він ним може легко пожертвувати, щоб не зазнати поразки і не допустити руйнування уявного ним самим його статусу.

 

2) Путін нещадний до людей. Задля досягнення своїх цілей, заради недопущення його особистої поразки та руйнування уявного їм статусу він вже приносить у жертву мільйони життів в Україні та в самій Росії. Люди та їхнє життя для Путіна — це просто як технічні деталі, інструмент, будівельний матеріал. Кількість значення немає.

 

3) Путін здатний принести в жертву всю Росію і віддати наказ про використання ядерної зброї. У випадку, якщо він вирішить, що немає інших можливостей, щоб уникнути поразки Росії у війні — своєї особистої поразки як правителя.

Швидше за все, як і Гітлер, він вважатиме винними у поразці всіх, окрім себе. А винних він буде готовий без жалю принести в жертву чи покарати. Навіть може виявитися так, що він визнає російський народ негідним великої месіанської ролі у світі, і тому може вкинути частину цього народу в горнило ядерної війни.

Ну і ще знаменита позиція самозакоханих баринів-самодурів, невдах-шизофреніків: «Так не діставайся ж ти нікому, Росіє!».

Путін збирається потрапити «до раю», забравши туди із собою Росію та росіян.

 

4) Є декілька ситуацій, з яких можна зробити такий висновок: якщо Путін загрожує чимось, то він готовий здійснити свою погрозу реально.

І якщо він усвідомлює, що він зазнав поразки, що варіантів на перемогу не існує, то він готовий піти на крайні заходи, не зважаючи на «червоні лінії» від інших держав.

 

5) Путін – людина з ознаками психічної хвороби, яка живе у частково вигаданій реальності.

 

 

Володимир Воля,

політолог, міжнародник, магістр державного управління.

Експерт у галузі стратегічної аналітики.

 

 

27 грудня 2022 р.