Некоректно проводити аналогію між війною в Україні та Корейською війною!

 

Категорично не погоджується з Д.Ставрідісом, колишнім головнокомандувачем сил НАТО в Європі.

Він заявив, що конфлікт (тобто війна в Україні) «захлинувся з обох боків». І припустив, що через 4-6 місяців активна фаза війни може завершитиcя заморожуванням лінії фронту.

Цитата: «Українці дуже опираються. Військові плани Путіна виявилися не надто ефективними. Він отримав трохи території порівняно з тим, із чого розпочав конфлікт. Я бачу, що це веде до закінчення типу Корейської війни, тобто до перемир'я, мілітаризованої зони між двома сторонами, продовження ворожнечі, свого роду замороженого конфлікту. Чекаю на це в період чотирьох-шести місяців. Жодна зі сторін не може витримати набагато більше цього».

 

Отже, два заперечення Ставрідісу.

 

1) Принципова відмінність двох війн.

Корейська війна була громадянською війною між двома частинами корейського народу. І хоча за кожну з двох сторін воювали іноземні війська, війна так і залишилася громадянською війною між комуністами та антикомуністами. Лінія фронту була «заморожена» по 38 паралелі, розділивши Корею між двома частинами одного народу. І так вже 69 років. Іншими словами, заморожена лінія фронту, заморожений конфлікт символізували і символізують зараз військово-політичну нічию між двома частинами одного народу.

Caption

 

В Україні лінія фронту розділяє не дві частини одного народу, а український народ та російських загарбників. Саме тому будь-який варіант заморожування конфлікту (синонім війни) та лінії фронту розцінюватиметься як стратегічна перемога Путіна. Навіть якщо заморожуваня буде проміжним результатом війни, Кремль за допомогою пропаганди використає це як успіх  і використає для продовження існування путінського режиму.

 

2) З погляду України, заморожування конфлікту буде зрадою по відношенню до тих громадян, які опинилися під російською окупацією. І Кремль отримає час для підготовки сил нових наступальних операцій.

Тому Київ не погодиться на заморожування конфлікту.

Гіпотетично Україна може опинитися перед неминучістю заморожування конфлікту, якщо раптом західні союзники відмовляться надавати їй військово-технічну та фінансову допомогу. Але в такому випадку, це буде стратегічна поразка Заходу з негативними далекосяжними наслідками для нього.

Саме тому західні держави не мають іншого варіанту, аніж слідувати заявленій стратегії підтримки України доти, доки РФ не зазнає поразки у війні. І чим швидше настане ця поразка, тим раніше почнеться відновлення економіки західних та інших держав, які підтримують Україну, та й усієї світової економіки загалом.

 

В Україні не можливий варіант замороженого фронту, як після Корейської війни.

 

Володимир Воля,

політолог, міжнародник, магістр державного управління

 

#Корейскаявойна #Ставридис #замороженныйконфликт