Так, я знаю, що звичайна медична маска не затримує вірус. Про це вас вже встигли повідомити всі записні фахівці з медицини. Але найгірша брехня – це напівправда.

Китайський і європейський досвід свідчить, що головним шляхом передачі вірусу є не повітряно – крапельний, від якого маска дійсно не захистить, а контактний. Лихо в тім, що кожна людина постійно торкається свого обличчя руками, не усвідомлюючи цього, рефлекторно. Хворий потримався за поручень, потім ви потримались, потім взялись за обличчя біля слизових (рот, ніс, очі) і готово… на жаль, все це відбувається надзвичайно швидко і непомітно. Але якщо носити маску і рукавички, кількість цих рефлекторних рухів можна звести до нуля за якихось два дні – перевірено на власному досвіді. Дотик до обличчя вже не пройде непоміченим, тож доклавши певних зусиль можна напрацювати новий стандарт поведінки, хоча це й вимагає певного самоконтролю: бродити вулицями, заглибившись у себе, не варто, навпаки, потрібно максимально зосередитись на своїх діях. Крім того, маска дає ще одну перевагу: навколо її носія безпечна зона в один метр і навіть більше утворюється сама собою, без докладання найменших зусиль, навіть у переповненому транспорті – теж перевірено на собі…

Навіщо вони вам брешуть? Бо масок не вистачає, їх завчасно продали в Китай. А тепер наймають «Ко Моровських», щоб приховати свій «бізнес». Не можете купити маску – пошийте самі!

Найбруднішими речами вашого побуту є: ГРОШІ, МОБІЛЬНИК, КЛЮЧІ. Гроші варто зберігати виключно в гаманці, бажано шкіряному. Зайшовши додому, варто зняти взуття й верхній одяг одразу, по можливості залишаючи його за межами помешкання або принаймні в передпокої. Після цього вимити руки, протерти вологою серветкою гаманець, ключі, мобільник, потім вимити руки ще раз.

І наостанок: не вірте байкам, що йдеться про хворобу типу грипу. Заради грипу провідні економіки світу ніхто спиняти не став би, повірте. Керівники цих держав і їх справжні власники – люди доволі цинічні. Якщо вже вони йдуть на такі витрати – ситуація гірша, аніж нам говорять. На додачу вірус нищить насамперед літніх людей – тих, кого ми любимо й бережемо. Допоможіть їм. Допоможіть і самотнім старим, якщо такі живуть поруч. І остерігайтесь тих, хто торочить, що «його вірус не бере». Це недобрі люди. Дійсно, деякі індивідууми мають імунітет настільки потужний, що долають будь-яку хворобу. Широко відомий факт: письменник Гіляровський переніс чуму, холеру й тиф. Кожна з цих хвороб, що звичайну людину за кілька днів вкладає в труну, його на два тижні вкладала в ліжко. Можливо, якийсь розумник вам про це розповість, щоб виправдати своє нехлюйство. Але це знову таки напівправда. Мало кому відомо, що від цих хвороб померли малолітні діти Гіляровського, що стали заручниками його професії (він писав репортажі з життя московського «дна»). Тож бережіть якщо не себе, то хоча б тих, кого любите. Зробіть заради них те, на що не готові витрачатись заради себе.

Можете вважати мене панікером, на здоров'я. Краще ви потім наді мною посмієтесь, мої шановні читачі, аніж я над вами поплачу…