Тут по сусідству на цьому ж сайті є пост про те, що нам хутко треба вставати і руйнувати все, що збудовано Російською імперіжю.

Ви знаєте, я трішки бував у Києві і в Одесі, і що мене дійсно вразило це характерна імперська архітектура. Після цього я також почав звертати увагу на архітектуру в Тернополі і Львові. Тому в мене теж з'являлись думки про те, як так сталося, що я приїхав в столицю України, а потрапив в Російську імперію. Але відповідь в мене інакша.

Тут я просто хтів би ще зазначити, що якщо радянський союз все не позносив, а у них були причини, то чому вам це здається гарною ідеєю. Насправді, у мене тільки одне питання до тих людей, які хочуть знести Маріїнський палац, який ніяк не можуть відреставрувати, — скільки власних коштів ви готові віддати за те, що збудувати такий же самий по площі з дизайном, який матиме цінність для туристів і буде прийнятним для людей.

У Львові є Латинська катедра. Дуже гарне місце. І реставрується воно за гроші поляків, які живуть у Польщі. Можна багато говорити про те, що вони зазомбовані католицькою церквою, але щось в цьому є — вкладатися власними грошима в свою історію, яка опинилась під управлінням іншої країни, якій просто начхати.

Але то все лірика, а Київ все ще виглядає російським. Моє перше питання: де наша власна архітектура? Я бачив російську, бачив австрійську, польску і радянську. Українська де. Бо якщо Україна вже з такою великою культурою та історією, то мало би щось зберегтись. Я бачив забудову на метро Либідська. Купа висоток з вікнами навпроти вікон сусіда. Ви можете бачити хто коли гуляє голяка без всяких оптичних приладів. Я допускаю, що мовою жестів теж непогано буде спілкуватись з сусідами. Голос відноситиме вітром.

Я не кажу, що української архітектури нема. Просто я ще її не бачив. В містах. В селах же свій колорит. Там двісті кілометрів проїдеш і вже інший стиль, інші будівельники. І непогано. Тільки сучасне псує вид. Воно або таке як в серіалах, або просто коробка. Чотири стіни, вікна, дах.

А ще люди дуже образились, коли я їм сказав що невідомо ще хто кого окупував: Російська імперія український Київ чи Незалежна Україна російське губернське місте. При всіх тих аргументах, за які Росію так не люблять, вони, на секундочку, інвестували сюди гроші. Можливо туточки же і награбовані, але сюди. І ненависний радянський союз інвестував, люди досі живуть. І чого я не розумію зовсім — це чому хтось може вважати, що на місці Російської імперії він би діяв інакше. Вони територію під контроль взяли, свої порядки тут поставили, ворогам не віддають. Чи вони тут мали рай влаштувати, дати незалежність, щоб місцеві з ворогами дружили. Тут Україна стратегічний парнер Росії (бо на Росію більше ніде не нападеш, кругом гори, або північні моря, — тільки через Україну/Білорусь) хоче дружити з ворожим блоком НАТО. Бо може. Ну і, звісно, тому що знає, що якщо щось станеться (наприклад черговий комунізм), то Україну за собою потягне.

Кому цікаво, можу ще порадити трішки покопати в сторону того, як би розвернулись події, якби Гітлер сказав, що українці це арійська раса. Але він так не сказав, а тут років 70 пройшло, а росіяни вже історичні вороги, генетичні вороги, кроманьйоці проти неадертальців (ті, що більше на мавп схожі, звісно вороги).

Я можу чогось не знати, але в мене склалось враження, що основні моменти я розумію. Навіщо був голодомор і так далі. Що я можу сказати вам точно, то брешуть скрізь. Нікому не можна вірити, доводиться самому розбиратись. І просто рахувати гроші.

Я памятаю як в листопаді 2013 прийшов на майдан з одним єдиним питанням: навіщо? Тоді ще ніхто не знав як все станеться, всі сподівались, що Янукович підпише асоціяцію з ЄС і повернеться героєм. Мене зі школи вчили, що ми хочемо в Європу, що ми дуже дружимо зі США і ООН, що такі раді були країни Східної Європи приєднатись до ЄС.

Мені не зрозуміло. Яку проблему ви вирішуєте? В мене досі нема відповіді на це питання, а це значить, що в нас щось не так з розумінням того, чого власне ця нація хоче. Навіщо ми Росії це зрозуміло, навіщо ми США — не дуже, навіщо ЄС — теж зрозуміло. Навіщо нам Росія чи ЄС — не розумію. Такі великі надії на план Маршала? В такому випадку це від нас мають хотіти, щоб ми кудись приєднались, а ми маємо на це піти за максимально вигідну ціну. Це наша плата, а не ціль, написана на знаменах. І що цікаво, хто більше заплатить, туди треба і приєднуватись. Я би, перш ніж вибирати, поцікавився що запропонували би араби чи китайці. Так, араби трохи мусульмани. Так, вони хочуть халіфат, шаріат і купу всього. Але, я вам скажу, вони теж не дурні люди, і гроші рахувати вміють. І гроші в них є, і газ є. Тут вам і план Маршала, і незалежність від Росії, і ще невідомо скільки всякого добра, гляди Шовковий Шлях через Україну піде. Треба буде тільки мечеті поставити. І ви тут вже вирішуйте чого хочете, українці, план Маршала чи православну державу.

План Маршала це гроші, це найбільш зрозуміла для мене версія. Все інше це якийсь туман для наївних людей. Як наприклад, європейські цінності. Де наші власні цінності, радянський союз забрав? За 70 років свого існування. От приєднають нас і людям буде вільніше жити.

Європейські стандарти? А ви знаєте, коли діло стосується стандартів, то радянські часто нічим не гірші. Невже дійсно зроблене по ГОСТу ви не купите? Чи пролетаріатська держава написала поганий трудовий кодекс? Знову ж таки, для контролю дотримання стандартів треба кудись приєднуватись? Це питання зовнішньої політики? Це питання споживачів. Дайте грошей споживачам, і вони перестануть купувати дешеві товари низької якості. Чисто економічна проблема. І тут вам до японців. Вони якось для себе цю проблему виріши, і економіку поставили з нуля. Правда вони працюють як прокляті. Але ви вирішуйте, українці, мати можливість купувати якісні товари чи працювати коли є «підходяща робота», умови праці і тд.

Ще є корупція. З усіх варіантів це вигляє найбільш ймовірним: нам потрібен заморський цар, який наведе порядки в нашій державі. І тут у мене для вас погані новини. Це називається колонія. Колоній бувало багато, але у них є спільні риси: люди не заводоволені, ресурси (в т.ч. людські) експортуються, і власне корупція нікуди не дівається. Ми так прагнули звільнити від колоніалізму Росії що стати колонією ЄС? Колонія це значить, що сюди приїде купа іноземців, і всіми заводами і магазинами володітимуть вони, і ви змушені вивчати їх мови і їх дибільні закони, які можливо в метрополії і не використуються.

Треба бути дуже обережним кому дозволяти наводити порядки в себе в країні. Зараз порядки наводять люди, яких часто показують в новинах. Путін, Меркель, Трамп і тп. В чиїх інтересах вони це роблять? У власних. Добре коли їх інтереси збігаються з нашими. Чи пожертвують вони своїми інтересами заради «дружби»? Отак завтра президент США каже своїм друзям (чи партнерам) в енергетичному секторі: війну в Україні закінчуємо, санкції з Росії знімаємо. А ті люди розуміють, що Маск можливо має рацію, ще десяток років і газ нікому не потрібен буде, і навіщо росіянам і арабам ринок віддавати, якщо можна виставити їх злом перед світовою спільнотою. І Україна живий приклад того, що Росія зло і газ в неї купувати не треба, бо кожна копійка за газ то вбитий європеєць (чи майже європеєць).

І на кінець трошки просвіти. Можливо, я чогось в економіціі не розумію, але. Є територія, на ній є населення і певна сума грошей у цього населення. Вона розподілена нерівномірно, але мені здається що є математично описана залежність між кількістю грошей у всіх людей і відсотком бідних. Якщо територія щось купує в іншої території, то грошей стає менше, а населення бідніше. Якщо продає, то навпаки. Якщо хтось збирає манатки і покидає територію, то одна територія стає бідніша, а інша багатша. Тому, коротше кажучи, перестати купувати за кордоном (в тому числі айфони і комп'ютери) і легалізація статків олігархів це найпростіший спосіб поліпшити економіку. В ідеалі ще щобити щось цінне, щоб всі інші купували, наприклад процесори Інтел. Купити глючний український айфон, який уже не Apple, а якийсь Квант. Довзолити людям, які здорово пограбували країну, залишитись тут, з гарантіями недоторканості їх власності. І самому їхати в Польщу заробляти, щоб потратити тут. Іздити на велосипеді, а не авто. Паливом брати не бензин, а власну ядерну електроенергію. Запросити і дати гарантії інвесторам, які привезуть сюди гроші.

Чому США боїться Китай? Бо в Китаю дешевше. Американці купують в Китаю і територія бідніє.

Це все я до того, що українська економіка це по великому питання готовності самого народу до тих жертв, на які доведеться піти. Зовнішня політика на другому місці.

Нам доведеться змиритися, що доведеться працювати на пана, бо в нього є гроші, і відмовити собі в тому комфорті, що ці пани пропонують. Відмовитись від гарних умов життя в іншій країні, відмовитись від імпортованих товарів, дозволити різній сволоті понаїхати і побудувати тут маєтки, і багато працювати, як азіати.

Я те покоління, що народилося в 90-х роках, і я до того ще не готовий. Оце він, можливо, патріотизм і є. Нема віри в те, що цю землю потрібно відроджувати, будувати тут свій Вавілон. Тому й вас до цього не закликаю. Кажуть, Вавілон і в Канаді можна знайти.

Але я за те, щоб не брехати собі і вестись на красиві гасла. Не надіятись, що ім'я наступного політика принесе всім удачу. Просто дозволити своїй совісти прийняти той факт, що надто висока ціна іти проти течії. Прийняти і не жалітися.

Але з іншого боку кожна гривня/євро/долар, що було віддано жителю України, це один крок до європейського рівня життя на Батьківщині.



Додаток.

Ви кажете то я проплачений. Десь в біля січня 2014 року мені стало зрозуміло, що то не має абсолютно ніякого значення чи в курсі ви політики чи ні, а не знати про політику взагалі то велике щастя і користь для здоров'я. Просто в мене є цікавість, спостережливість і байдужість до всього, що написано українською чи російською мовою (за деякими випадками, шукайте на ютубі Зубаревич). Оце через тижні три після основної частини цього посту:

5b5621082e5ee.png

І по питаннячкам.

1. Що таке ЄС і вступ до ЄС.

ЄС це економічний союз.

Вступ до ЄС — нездійсненна мрія України, яку ніхто не може толково пояснити.

2. Які вимоги для вступу.

Здати ринок цілком і повністю, довести свою керованість відпрацьованими міжнародними методами. Якщо коротко, то просто віддати суверенітет банкам, але це зараз нормальна практика капіталістичного світу. Але не забуваємо, що перші американські президенти були дуже проти залежності від банків.

3. Які мінуси.

Ті самі, що й теперішня залежність від Росії. Якщо транш ніхто не дасть, то дефолт і 18 століття.

4. Чи порушуються чиїсь права.

Ні, у нас все добре, наскільки це можливо.

5. Якби Гітлер сказав, що Українці арійська раса.

Була би братовбича війна, але мільйони українців пішли би за Гітлера вбивати москалів. Чисто людська сила і пальне — війна би так швидко не закінчилась. Малоймовірно, що Гітлер би переміг Англію і США, але проти СРСР сили були би рівніші.

Тут біда в тому, що він якраз не сказав, що ми арійська раса. І змусив нас стати на бік Росії, точно як зараз Путін змушує нас здобувати незалежність.

6. ЛГБТ будуть користуватись байдужістю людей і будуть просувати різні абсурдні ініціативи. Можливо, брати геїв на роботу буде умовою для зниження податкового навантаження, що буде вирішальним на ринку з високою конкуренцією. Але це моя особиста фантазія.

7. Як жити з Росією.

Точно так, як з усіма іншими. Якщо несуть долари, то брати і дякувати.

В даний момент — просто не нести туди гроші. Ембарго це круто і красиво, але загинути самому на зло ворогові — перебор, на мій погляд.

Як тільки міняється влада — братський народ. Якщо він братський, то за Крим вони самі почнуть домовлятись.