Три роки тому у липні 2014 було накрапано невеличку статтю...

Цікава думка спільноти — що вдалося і що ні?

Основне питання — чи навчилися ми навязувати ворогу свої правила чи і далі йдемо у його фарватері лише відповідаючі на його дії?

без оголошення війни

Передбачення дій ворога, наступальність та нав'язування ворогу своїх правил, змушення ворога реагувати на свої дії (а не навпаки) – ось основні принципи якими має керуватися Україна, якщо вона хоче перемогти.

Багато років незалежності громадяни України постійно чули, що ця незалежність далася нам занадто легко.

Саме сьогодні після втрати Криму та початку агресії зі сторони Росії Україна по справжньому виборює те, що на початку 90-х отримала у подарунок. Історичний процес невблаганний і вимагає розплачуватися життями сотен людей за своє бажання довести великому сусідові той факт, що «в своїй хаті своя й правда, і сила, і воля».

Найближчий час має дати відповідь на питання того у яких кордонах буде жити нова Україна та який вектор розвитку вона обере.

Незважаючи на популістичні висловлювання політиків стосовно швидкого повернення Криму до складу України потрібно визнати, що автономію ми втратили надовго, а швидше за все назавжди.

Путінській Росії конче необхідно довести всім – як світовій спільноті так і власним громадянам, що Україна не є державою і створити їй безліч проблем на вирішення яких ми будемо витрачати час, кошти та людські життя. Дестабілізація Сходу України і підтримання такого стану – одне з найважливіших завдань путінського режиму.

Тільки від України залежить чи зможе вона дати адекватну відповідь на цей виклик. Які дії необхідні для цього?

Перше – психологічно усвідомити, що ми знаходимося у стані війни з великим сусідом і, що найважливіше, будемо знаходитися у такому стані достатньо довго. Виходячи з усвідомлення цього факту готуватися саме до тривалого протистояннята відкинути розповіді про те, що нам вдасться стабілізувати Схід протягом короткого часу. Запущений маховик не зупинити одразу. При правильному застосуванні у своїй сукупності військових можливостей, політичного діалогу та міжнародних санкцій ситуацію на Сході можливо вдасться локалізувати, проте аналіз подій вказує на те, що Україна вже отримала нестабільний регіон на довгі десятиліття.

Друге – перебудувати військові та правоохоронні структури під завдання саме тривалого протистояння з озброєним ворогом. Для цього визначитися з наступними:

Передбачення дій ворога, наступальність та нав'язування ворогу своїх правил, змушення ворога реагувати на свої дії (а не навпаки) – ось основні принципи якими має керуватися Україна, якщо вона хоче перемогти.

Від того, чи зможе держава почати працювати у вищевказаних напрямках (як і у багатьох інших) безпосередньо залежить життя багатьох громадян нашої країни та можливість дати адекватну відповідь потужному агресору.