Загальна ейфорія від того, що залишки освітньої субвенції (3 млрд 355 млн 866,3 тис грн.) витратять на пожежну безпеку мені не зрозуміла.
Докладніше: bit.ly/39J4Qd6
1. Як могло статись, що в країні де батьки продовжують нести в школи все, починаючі від туалетного папіру до будівельних матеріалів не змогли використати в повному обсязі освітню субвенцію. Де і хто недопрацював?
2. Після загального заголовку про те, що кошти використають на протипожежні заходи, йдеться про те, що Серед пріоритетів для закупівель за залишки освітньої субвенції також:
- придбання шкільних автобусів,
- оновлення навчальної та матеріально-технічної бази,
- придбання підручників і посібників (у тому числі електронних),
- оснащення закладів освіти засобами навчання з фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп'ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання,
- підключення закладів освіти до Інтернету,
- будівництво, реконструкція, капітальний та поточний ремонт туалетних приміщень.
тобто жодне конкретне питання не буде вірішено.
Ще в 2018 році за підрахунками департаменту освіти міста Кривий Ріг для виконання всіх протипожежних заходів у освітніх закладах було необхідно біля 200 млн. грн. То ж впевнений, що після розподілу залишків 3 млрд 355 млн 866,3 тис грн. по всім напрямам, ситуація з протипожежним станом в закладах в цілому суттєво не зміниться.
І тут знову питання пріоритетів. Ви бачили хоч одну будівлю міськради або міністерство де не було б пожежної сигналізації?