Відлунали останні дзвоники і знову стає актуальним питання навчальної практики, яку іноді в закладах впроваджують, як трудову. Чому це не трудова практика і що з цим робити?

1. Чому діти не повинні прибирати на навчальній практиці:
- Навчальна практика передбачена для отримання дітьми практичних навичок, з навчальних програм, які неможливо отримати під час уроків. І звичайно в навчальних програмах не йдеться про отримання навичок професії двірника.
- На територію, яку прибирають діти, штатними розписами передбачені двірники. Тобто, за те що діти прибирають територію школи хтось отримує зарплатню.
- Враховуючи, що в наказах по закладам, прописана саме навчальна практика, то відповідальність за дітей, які прибирають ніхто (з юридичної точки зору) не несе. Відповідальних по охороні праці нема.
- Коли дорослі починають розповідати про користь залучення дітей до суспільно-корисної праці (радянський термін), хай поцікавляться чим діти займаються на уроках з трудового навчання. Саме ці уроки практично не забезпечуються ні обладнанням ні матеріалами, але ж саме на них діти мають отримувати дорогоцінні навички та любов до праці.
Тож прибирання території, на мій погляд, це все ж таки використання безкоштовної дитячої праці. І це відбувається лише тому, що діти і батьки не знають та не вміють відстоювати свої права. І прошу не плутати «Трудову практику» з добровільною допомогою в акціях з прибирання довкілля. Коли діти роблять це добровільно і з розумінням, це класно.

Що робити коли Вашу дитину змушують відпрацьовувати практику:
- Попросити керівника закладу ознайомити Вас з наказом про організацію Навчальної практики на 2018/2019 навчальний рік.
- Попросити адміністрацію школи не порушувати законодавство.
Якщо Вас не дослухались, то консультуйтесь у громадських організаціях та батьків, які вже займались цими питаннями.

Ще у далекому 2016 році члени організації піднімали питання незаконності залучення дітей до прибирання території школи (трудової практики) Криворізькій загальноосвітній школі №90.https://www.youtube.com/watch?v=18bUh5E9Nbo&t=11s Дивує позиція директора, яка ніби-то нічого не знає.( Нажаль до відповідальності нікого не притягли, але з слів батьків ТРУДОВОЇ практики в них вже 2 роки нема.)

Діти задоволені !

P.S. Більше про накази та нормативні документи, які регулюють навчальну практику за посиланням https://site.ua/vitaliy.furmanyuk.8733/13247-pro-trudovu-navchalnu-praktiku-v-shkolah/