Поточна ситуація.

Білорусія у рівновазі. На вихідних опозиція збирає масштабні мітинги, по буднях активних громадян затримує місцева міліція, іноді жорстоко б*є при затриманні. Суди підмахують рішення, і активісти починають по троху сидіти або отримують штрафи.

Дивлячись на своїх білоруських друзів, бачу зміну настроїв. Активна, дієва енергії починає поступатись енергії «надії». Тобто, ми маємо надію на перемогу, бо інакше не може бути. Пости в стилі «потрібно зробити», та «а давайте», поступаються місцем постам: «Все буде добре».

На мою думку, Лукашенко хотів втримати владу більше, ніж білоруси хотіли її захопити. Він зміг збити енергію, темп протесту, перевести гру у довгу. Витримавши перший натиск, він починає вигравати за рахунок концентрації силового ресурсу. Тобто, рядові білоруси не готові пиздити силовикив-гопників. А силовики готові пиздити простий народ на виході з під*їздів.

Якщо порівнювати поточну ситуацію із грою «Мафія», то виходить наступна картина. Згуртована меншість (президент та силовики) виграють у незгуртованої більшості. Нажаль, миролюбиві партизанські тактики, на які розраховував простий народ, не працюють. Захопити владу можна або у відкритому бою. Або у партизанській війні, яка повністю зупинить інфраструктуру країни. Народ не дуже хоче розвалювати свою економіку, щоб знести пана президента. На виході, на мою думку, народ отримає розвалену економіку на чолі із диктатором Олександром. Але за деякий час.

Україна.

Україна будує складні стосунки із Білоруссю. Ми визначились, що «граємо» у команді Заходу проти команди Росії. Що в цілому, приємно і реально вказує, що кордон демократії вибудовується на східному кардоні України.

Саме тому україно-білоруські відносини потерпають від численних скандалів. То президент Лукашенко марить тоннами зброї, яку завозили через Україну для активізації протестів. То Україна забороняє білоруському бізнесу купувати БТА-Банк (За чутками, його хотів купити «гаманець» Лукашенка).

На мою думку, обидва скандали виглядають загрозливо за мирної ситуації. Той самий скандал у 2018, коли україно-білоруські відносини були нормальними, виглядав би болючим. В нинішніх умовах, я думаю, вони стають «підтримуючими». І нам, і білорусам потрібно показати союзникам лояльність, і продемонструвати активну війну із «ворогом». Ми викатуємо дипломатичні гармати, дуже голосно викрикуємо бойові гімни, проте реально воювати не готові, не хочемо і не маємо ресурсу.

Я думаю до скандалів такого рівня варто відноситись нейтрально. Вони будуть аж до вирішення кризи. Слід хвилюватись лише якщо зміниться їх характер, кризи стануть частішими або глибшими.


Результати для України.


Прогнози розвитку ситуації.


Особисто я бажаю білорусам перемоги.

Жыве Бєларусь, браття.