Минулої суботи на Андріївському узвозі Громадською организацією «Громада Андріївський Узвіз» за підтримки літературного клюбу Х.Л.А.М.,Департаменту охорони культурної спадщині КМДА було започатковано фестиваль мистецтв «Творча весна на Узвозі»

5cb2285cac862.jpg

та анонсовано створення сучасного вільного мистецького простору. Авторами ідеї фестивалю «Творча весна на Узвозі» є Ольга Рутковська та Євгенія Фельдман, які фактично заразили цією ідеєю художнього керівника, продюсера, ідеолога Х.Л.А.М.у Костянтина Мішукова, енергія якого робить надзвичайні речі у дуже стислі терміни часу. Але це події сьогодення, до них ми ще повернемось. Проте, у цього свята на Узвозі вже є своя, власна історія, яка розпочиналась два роки тому, як невеличкий захід невеличкої организації, яка поставила перед собою амбітні та дуже складні задачі, які поступово реалізуються.

5cb228856cc8d.jpg

.

«День Гумору на Узвозі», саме така початкова назва, був проведений двічі. Кожного разу додавалось щось нове, цікаве і «День Гумору» вже не міг відобразити все, що закладали в це свято всі хто його готував. Це стало більше ніж святом, це вже стало традицією, а з легкої руки дівчат — фестивалем.

5cb228a70adb9.jpg

5cb228b4f001b.jpg

Це ретрофото виставка «Андріївський Узвіз — повернення у майбутне», як унікальна подорож у часі та фото-екскурсія, котра не лишає байдужими нікого, особливо тих, хто пройшов історію Андріївського узвоза у супроводі Ольги Рутковської. Цікаво, що початкова ідея була розташувати ретро фото вздовж всієї вулиці використовуючи вуличні ліхтарі, як мольберти або підставки, але через багато обставин від неї довелося відмовитись.

5cb2291a3e7b5.jpg

Це вже відома всім киянам анти-премія у галузі архітектури «Потвора року», автором якої є ну дуже цікава, талановита людина, архітектор Юрій Станіславович Шалацький, якого надихнула на це страшна споруда на Узвозі, яка ніколи не буде зелена та яка є театром ...Вперше анти-премією «Потвора року» було нагороджено архітектора Олега Дроздова та його будівлю «Театра на Подолі». На жаль самого «маестро» ми не знайшли, але звернулися до адміністрації театру з проханням передати символічну цеглину. У цьому році «Потвори» буде дві, одна вже відбулась де кияни обрали будинок-монстр на Валах. Старт другої буде оголошено через декілька тижнів. Буде цікаво.

5cb22ab1d51e6.jpg


5cb22abc00b41.jpg

5cb22ae93539d.jpg

Це «думки та побажання» Узвозу від людей. Цікава річь, спочатку це був звичайний рулон шпалер, бо іншого не було, розкладений на парапеті і кольорові маркери. Дорослі та діти, українці та іноземці залишили безліч побажань, які напевно зможуть прикрасити справжній музей вулиці-пам'ятки. А поки що, декілька уривків з цих рулонів стали основою логотипу «Творчої весни на Узвозі».

5cb22b4796eef.jpg

Повертаємось до того, що було в суботу на Узвозі. Нон-стопом йшла програма, чудові виступи, дитячі конкурси, спілкування,гарна погода та настрій,що ще треба для гостей Узвоза?

5cb22b8051a39.jpg

5cb22b9b3445c.jpg

5cb22baa77e2d.jpg

5cb22bbe27221.jpg

5cb22bd8e97bb.jpg

5cb22befd7eb1.jpg

5cb22c006100a.jpg

5cb22c13dc366.jpg

5cb22c212605f.jpg

5cb22c33b1c87.jpg

5cb22c4a237ac.jpg

5cb22c5970fbb.jpg

5cb22c6a77863.jpg

5cb22c79ec505.jpg

Невеликий відео-огляд за посиланням

Для нас, якщо відверто говорити, це був складний процес в частині мобилізації моральних сил за повної відсутності часу. Ми ніколи не робили це професійно і організувати цей захід за декілька днів було би неможливим звданням але є Костянтин Мішуков та друзі, які долучились, допомогли та все вийшло навіть краще ніж бажали.

Це не комерційний або грантовий захід, всі без виключення учасники свята добре відомі киянам! Всі вони в свій вільний час, за свій кошт, використовуючи хто талант, хто вміння повертають життя на саму чарівну вулицю в світі. Наш улюблений, творчий, унікальний, напівзруйнований, але живий Андріївський узвіз!

За це все треба дякувати всій команді нашої організації, а саме Євгенія Фельдман вся координація процесу, Ольга Рутковська- місток між всіма установами та офіційними процедурами, Сергій Гаринін — універсальний солдат, Ганна Аршана –координація на майданчику, Тетяна Бондаренко -фото.

Величезну вдячність висловлюємо співорганізатору свята музикальному продюсеру, ідеологу та художньому керівнику у Художники Літератори Артисти Музиканти Х.Л.А.М. Костянтину Мішукову та нашим друзям ВГО «Коаліція Учасників Помаранчевої Революції», Штаб оборони Києва, Петру Михайленку, Сергію Мельниченку, Олександру Місюрі,Ользі Дашкієвої, Сергію Кисельову, Ларисі Дерюгіній, Олексію Хавратенко, Тетяні Гутор, Валентині Калмиковій, Олені Голубенко, Марії Шиліній, Кирилу Козлову, Олександру Романову, Йосипу Британюку, Тетяні Родькіній.

Дякуємо за оперативний відгук і підтримку ідеї Никоряку Олександру директору Детартаменту охорони культурної спадщини КМДА.

Однак, головні герої цього свята — творча команда «Х.Л.А.М.»: Олександр Сухомлинський, Орландина Денисова, Олексій Волобуев, Костянтин Бушинський,Ярослав Кмитко, Мітя Герасимов,Ганка Третьяк, гурт "Babuci and Brothers",Олександа Морозова, видавництво «Люта Справа»,Анатолій Весклярський та ін. Ми вдячні за талановиту музику та поезію, за ваші любов і натхнення! Ви всі неймовірно круті!!!

Вдячні щиро художнику Тамарі Романової (Dosen в Арт-Студия НОВА і координатору "IWS Ukraine" в Києві) та Олександру Романову за постійну підтримку, чудовий настрій, який вони подарували всім нам та за професіональну роботу, що виглядає легкою і невимушеною, за креативні майстер класи!

Патріотичному об`єднанню «Музичний Батальйон» та особисто Валерію Суботіну ми вдячні за долучення до нашої ідеї Лесі Рой і гурту «Телері», які подарували щирі пісні та завзятий настрій!

З приємністю і радістю від знайомства згадуємо і Оксану Зайцеву та дитячий гурт ударних інструментів "Mama"s Drummers", що вразили нас і слухачів потужною та позитивною енергетикою. Чекаємо на вас ще!

Як завжди із вдячністю хочемо згадати наших друзів і партнерів у всіх заходах на Узвозі:

-Ательє друку'Сковороді 7" за швидкий та якісний друк та тривалу співпрацю!

-Олену Насирову, Віктора Сидоренко та все видавництво "ВАРТО"за вашу любов до Києва і наразі за те що ми вже зробили разом і ще зробимо!.

-Ярослава Ємельяненка та його унікальний "Чернобыль ТУР" за надійну підтримку и співпрацю!

-Київський академічний театр "КОЛЕСО" та особисто Народну артистку України Ірину Кліщевську та Заслуженого артиста України Станіслава Колокольникова за неймовірно життерадісне і щире спілкування та чудові призи!

-Літературно-меморіальний музей М. Булгакова, та особисто Людмилу Губіанурі та Тетяну Василькевич за підтримку та довгу і дружню співпрацю!

Свято промайнуло залишаючи спогади і гостям і учасникам, а ми cподіваємось, що починати першу суботу квітня фестивалем мистецтв на Узвозі стане доброю традицією для киян і поціновувачів мистецтва та історичного міста!