Влада Литовченко — директорка КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник, кандидатка  історичних наук, членкиня Експертної ради з нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України, голова Комітету з присудження премії з нематеріальної культурної спадщини при МКІП.
 
Днями у місті Обухів Київської області відбувся Обласний семінар «Елементи НКС як фактор самоідентифікації громади» для громад Київщини, працівників сфери культури, носіїв НКС та зацікавлених осіб.
Відкрили своїми виступами захід заступниця міського голови міста Обухів Антоніна ШЕВЧЕНКО та директорка Департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації Анна КУЦЕНКО. Також своєю присутністю семінар підтримали заступник директора Департаменту культури та туризму КОДА-начальник Управління туризму КОДА Євген САМОЙЛЕНКО та начальниця відділу Департаменту культури та туризму КОДА Марія ОХРІМЕНКО.
 
Зустрічала гостей, займалась безпосередньою організацією, представляла доповідачів та учасників семінару начальниця відділу культури Обухівської міської ради Тетяна БОГДАНОВИЧ.
ПЕРША ЧАСТИНА СЕМІНАРУ була представлена доповіддю Влади ЛИТОВЧЕНКО — ініціаторки проведення семінарів з НКС на Київщині, кандидатки історичних наук, директорки К3 КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник», членкині Експертної ради з НКС при Міністерстві культури та інформаційної політики України,голова Комітету з присудження премії з нематеріальної культурної спадщини при МКІП, яка дала визначення,що таке НКС, розповіла про інвентаризацію елементів НКС на рівні громад, перспективи внесення елементів НКС до Національного переліку, загрози та виклики,які виникають перед носіями НКС та елементами та як створити креативний простір для збереження та популяризації елементів НКС у громадах.
Спікер Ольга СТАХІВ-учасниця ГО «Об'єднання майстрів „Творча спадщина“, майстриня народної вишивки та ініціатор подання представила елемент НКС „Традиція і технологія виготовлення Обухівського «шитого» рушника“: практика з реалізації проєкту» та ознайомила учасників події із освітніми,просвітницькими та популяризаційними заходами,які проводить ГО «Обʼєднання майстрів „Творча спадщина“ для охорони і підвищення обізнаності щодо елементу НКС „Обухівський «шитий» рушник“.
У ДРУГІЙ ЧАСТИНІ СЕМІНАРУ, яку після повітряної тривоги провів Іван ЗОЦЕНКОзавідувач відділу охорони пам'яток Вишгородського історико-культурного заповідника, молодший науковий співробітник відділу археології Києва Інституту археології НАН України з доповіддю „Облік археологічних пам'яток Київщини: стан та алгоритм роботи“ йшлося про археологічні та історичні обʼєкти по факту сучасного стану;
• Складання актів огляду памʼяток і подання їх в
уповноважений орган;
• Створення/оновлення облікової документації;
• Створення технічної документації;
• Створення науково-проєктної (науково-дослідної) документації з визначення меж та режимів використання території памʼятки.
 
На закінчення семінару Обухівський народний мистецький центр та його керівниця, краєзнавиця та відома громадська діячка Олена АРТЮШЕНКО виклала лекцію про традиційний одяг Обухівщини та його особливості та представила унікальні зразки традиційного вбрання мешканців Обухова 1930-1970 рр., які продемонстрували волонтери та працівники Обухівського народного мистецького центру.
Була надзвичайно рада зустрічі з легендою українського шоу-бізнесу, відомим продюсером, директором Обухівського районного центру культури і дозвілля (РЦКіД) Київської області та народним артистом України Юрієм КВЕЛЕНКОВИМ.
Організатори Обласного семінару:
- КЗ КОР „Вишгородський історико-культурний заповідник“;
- Обухівська міська рада;
- Відділ культури виконавчого комітету Обухівської міської ради
за підтримки:
- Київської обласної ради;
- Департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації;
- Інституту археології НАН України;
- ГО „Обʼєднання майстрів,,Творча спадщина“