ЗНАЙТИ, ПОВЕРНУТИ, РЕАБІЛІТУВАТИ.

Саме під таким гаслом відбудеться в Києві обговорення за круглим столом, організованого громадськими об'єднаннями родичів полонених та зниклих безвісти: Українська асоціація полонених, Об'єднання рідних зниклого безвісти НАДІЯ, Об'єднання рідних зниклих безвісти НАДІЯ-СХІД, Асоціація родин зниклих безвісти Едельвейс.

 

Вважаю, що це символічно, коли напередодні святкування Дня НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ збирається круглий стіл для обговорення долі тих, хто поклав на вівтар цієї незалежності найцінніше – волю та життя.

Так, нині День НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ – це свято зі сльозами на очах. Дуже дорого заплатили ми за незалежність, і продовжуємо платити страшну ціну.
Отже, перед святкуванням, нумо підсумуймо ситуацію з тими захисниками незалежності України, що зараз у неволі, з тими, чия доля й досі не визначена.
19 серпня о 11 00, в приміщенні підкомітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. вул. Банкова, 6/8, п'ятий поверх,  відбудеться обговорення в форматі круглого столу:
Що робить держава та неурядові організації для пошуку, звільнення та реабілітації полонених.
 
Ціль круглого столу – розробка механізму ефективної допомоги полоненим, зниклим безвісти та членам їх родин.
 
Організатори заходу планують обговорити такі питання:
 
– Що робить український уряд для пошуку та звільнення військових та цивільних осіб з полону?
– Який правовий статус в осіб, які були звільнені з полону?
– За якими критеріями відбувається відбір родичів полонених на надання матеріальної допомоги з боку держави?
– Чому три роки, не працює Закон України Про правовий статус осіб, зниклих безвісти?
Інші питання …
 
За підсумком заходу:
Ухвалити спільне звернення до Президента України, анонсувати всеукраїнську акцію «Україно, МИ Є!», затвердити склад робочої групи з питань допомоги полоненим, зниклим безвісти та членам їх родин.
 
Серед запрошених до участі в обговоренні представники, Міністерства зі справ ветеранів, Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій, Комісії з питань зниклих безвісти за особливими обставинами, Тристоронньої контактної групи, Міністерства оборони, СБУ, міжнародних неурядових організацій, журналісти.
 
З питань реєстрації на захід:
Солодухіна Вікторія
+38(050)340-4504