далекому 35 році постановою Раднаркому і ЦК ВКП (б) затвердили, що у всіх школах срср

1 вересня має бути офіційним першим навчальним днем нового навчального року. Ура , товариші!!! Причепили ту дату на лобове скло потягу «Освіта» і їде він помаленьку по накатаним рельсам системи, яку не зачепив, ані розвал срср, ані незалежність, ані дві революції .

І от кожного року вагони того потягу заповнюються первачками . «На перон» їх приходять провести в ту цікаву дорогу , намагаючись максимально надати цій події значення батьки .(Цьогоріч до перших класів піде близько 450 тисяч маленьких українців, що на 40 тисяч більше, аніж у 2017-му) Купуються найкращі костюми, плетуться коси, в'яжуть банти, тони квітів складаються у букети, вчаться старі-нові вірші, лаштуються танці, переспівується пісні і все заради одного, ще один рік гучно відсвяткувати пережиток комунізму та радянщини.

І ось він , такий урочистий ранок настав. Діти вишикувались по намальованим лініям, стоять типу струнко і роблять вигляд, що то мегазначуща подія . Умовно щасливі вчителі та безумовно нещасні діти і батьки. Батьки яким в принципі все одно, на ті дві години пекла, бо вся увага на дитину, яка в цю мить найкраща, найрозумніша і т.д і т.п..Тим більше поруч з якимись чужими дітьми.

І тут хотілося б зробити наголос, що в нормальних суспільствах так і є . Кожна дитина то єдина і неповторна особистість вона сідає в той потяг спочатку простим пасажиром, а має зійти саме на своїй станції, на якій з найбільшою яскравістю може розкриватися сила її розуму і умінь, майстерність і творчість. Скільки учнів – стільки ж і зупинок. Але для того, щоб відкрити в кожній дитині «всі її задатки, здібності, сили», потрібно знати дитину, знати здоров'я дитини, знати її мислення, душу. Про індивідуальність дітей я якось напишу років через 9, а зараз я виключно про 1 вересня.

Як гадаєте чому вчить та традиційна урочиста лінійка? Які знання та навички має отримати кожен учень та учениця за ті дві «неймовірно цікаві» години? Які враження має запам'ятати першокласник , першокласниця про школу в їх перший день знайомства з нею? Стій рівненько, не висовуйся, то самий початок твого смиренного життя , яке навчить самому головному : «Будь як всі, так набагато простіше, вливайся в сіру масу суспільства»

Усі тримають руку на серці і типу співають «Ще не вмерла України ні слава ні воля……», але до цього дійства пасував би інший гімн: «Союз нерушимый республик свободных сплотила навеки Великая Русь….»

5b87dbefc7de3.jpg