Народна творчість нестримна! Війна лише відкриває приховані таланти. Чимало людей, на стресі, починають малювати. Нові грані відкриваються у професійних художників…
Музей плакату України при журналі «Музеї України», з першого дня війни почав відслідковувати роботи учасників вже легендарної Плакатної сотні, що виникла на Майдані, потім перемістилася в зону АТО-ООС. Всі перевірені бійці в строю – творять!
Приємно, що долучилися абсолютно нові люди, які часто навіть не уявляли про свої приховані художні таланти. Багато молоді…
Як завжди, малюють ветеран АТО, арт-директор Музею плакату Юрій Нерослік (Харків), з карикатурами Жора Ключник, щось неймовірно-символічне творить Юрій Журавель, Ася Колос багато інших, хто не боїться приховувати прізвища.
До речі, про авторство і прізвища… Актив Музею плакату нині в Києві, поруч з Броварами, зона артилерійського і ракетного ураження. Все може бути…
Деякі художники опинилися на вже окупованих територіях, дехто в оточених і блокованих містах – Маріуполь, Харків…
Думайте про безпеку! Слава знайде…
Тому Музей плакату не буде вказувати авторів робіт, якщо вони самі не позначать свої роботи. Після перемоги згадаємо…
Музей плакату працює у віртуальному режимі – Фейсбук, Твітер, де нас, до речі, періодично банять… Також ми публікуємося на групі сайтів Української пресової корпорації та у дружній пресі…
Якщо дозволить військова ситуація, спробуємо роздрукувати перші плакатні виставки і передамо їх у війська і волонтерські центри…
Діємо по опробованій в АТО-ООС схемі.
Окрема увага – закордонним ЗМІ! Підписуйте плакати і англійською!
І до наших фанатів в діаспорі! Повертаємося до технології часів Майдану – роздруковуйте потрібні плакати і виходьте з ними на пікети! Дуже дієво!
Плакатна сотня діє і буде боротися до перемоги!
Є перша музейна експозиція про цю війну!
Все буде Україна!
Малюйте!
Віктор Тригуб, директор Музею плакату при журналі «Музеї України»