Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського стрімко виходить у лідери серед вищих навчальних закладів Європи! Тут вирує мистецьке життя! Ведеться велика наукова робота.

Нещодавно в Академії відбулися вибори ректора, на яких переміг Максим Тимошенко. І все змінилося на краще!

Довідка: Максим Олегович Тимошенко — український громадський діяч і науковець-культуролог, президент Міжнародної суспільно-патріотичної фундації «Дні України»; президент екологічної національної організації «Зелений Хрест» в Україні, член ради директорів Міжнародного Зеленого Хреста, Посол миру.

Професор. Заслужений діяч мистецтв України.

Чесно кажучи, культурологічні журналісти не завжди встигають відслідковувати стрімку хроніку подій НМАУ. Тож ми вирішили разом з ректором М.О.Тимошенком, віртуально перегорнути кілька «сторінок життя» Академії останнього часу.

-Максиме Олеговичу, з моменту Вашого обрання ректором на драматичних виборах, про які багато писала преса, минуло півроку. Однак, Ваша команда, з якою Ви прийшли, миттєво опанувала ситуацію, налагодила учбовий процес, розпочала ремонти як аудиторій, так і «забутого» попередниками гуртожитку, знайшла і повернула кимось вивезені музичні інструменти, облаштувала концертні зали, досягли неймовірних успіхів у міжнародній співпраці… Ви задоволені першими результатами?

-Ні! Можна було зробити набагато більше! Однак, існує чимало дивних бюрократичних перепон, чиновницьких «пасток», законодавчих обмежень… Тому ми чітко працюємо згідно законів. Зрозуміло, не все з запланованого вдалося, але конкретні результати отримали!

Наприклад, студенти з КНР вважають НМАУ ім. П. І. Чайковського одним з кращих закладів для отримання освіти в Україні.

За результатами рейтингу 2018 року Українського державного центру міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського займає 5 місце за кількістю студентів з Китайської Народної Республіки .

20190704-foto-3

20190704-foto-2

Триває освітній і науковий процес в НМАУ. 27 червня 2019 року відбулося підсумкове засідання Вченої ради Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського.

Вчена рада розглянула важливі кадрові питання де були затверджені кандидатури викладачів, які успішно пройшли конкурс на заміщення вакантних посад у Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. Зокрема, на посаду декана оркестрового факультету було обрано Кушніра А.Я., на посаду декана факультету народних інструментів Бензюка О.О. Кафедру спеціального фортепіано №1 очолив Кот Ю.М., кафедру спеціального фортепіано №2 – Рощина Т. О., кафедру камерного ансамблю – Гудько А.Т., кафедру камерного співу – Антонюк В. Г., кафедру теорії ті історії культури – Кривошея Т.О.

НМАУ ім. П.І. Чайковського отримала ліцензію на розширення провадження освітньої діяльності третього освітньо-творчого рівня по спеціальності: «Музичне мистецтво», «Сценічне мистецтво». Нововведення сприятимуть продовженню здобуття вищої освіти найталановитішим випускникам закладів вищої освіти мистецького спрямування на третьому (освітньо-творчому) рівні.

За рішенням ліцензійної комісії Міністерства освіти і науки України Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського отримала ліцензію на розширення провадження освітньої діяльності у підготовці здобувачів ступеня доктора мистецтва у творчій аспірантурі.

У НМАУ ім. П. І. Чайковського було підписано угоду з Громадською організацією «Монтессорі центр конкурси», предметом якої є спільна узгоджена діяльність сторін щодо організації та проведення конкурсів, зокрема Всеукраїнського відкритого конкурсу піаністів імені С. С. Прокоф'єва "PIANO. UA", проведення якого заплановано на весну 2020 року.

Новий договір завірили своїми підписами ректор Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського та президент Громадської організації «Монтессорі центр конкурси» Анна Росенко.

20190705-foto-31

З робочим візитом завітали до НМАУ ім. П. І. Чайковського представники відомої німецької фірми "C. Bechstein".

Делегація виявила неабияку зацікавленість у навчальному процесі консерваторії та проявила бажання сприяти розвитку музичного мистецтва.

На зустрічі обговорювали питання щодо можливості майбутньої співпраці між корпорацією та НМАУ ім. П.І. Чайковського.

В НМАУ нагородили власника "C. Bechstein" Штефана Фреймута почесною відзнакою Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського та вручили пам'ятну медаль до 105 – річчя від заснування НМАУ ім. П. І. Чайковського генеральному директору Карлу Шульце.

20190705-foto-2

-Музичний центр Конфуція теж відкрився в НМАУ! Як Вам це вдалося?

-Були досить складні переговори, чисельні зустрічі. Порозуміння було знайдено! Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського стала першим освітнім закладом світу, де відкрився Музичний центр Конфуція, який впроваджує новий курс китайського музичного мистецтва.

Церемонія відкриття відбулась за участю Надзвичайного і Повноважного Посла КНР в Україні Ду Вея, заступника міністра освіти і науки України Максима Стріхи, представника Міністерства культури України Олександра Хльобаса та делегації Центральної консерваторії Китаю на чолі з Лю Юенінь.

Офіційна частина церемонії відкриття пройшла у фойє Оперної студії НМАУ ім. П. І. Чайковського, де відбулась презентація аудиторії Музичного центру Конфуція.

Продовженням заходу став святковий концерт, присвячений знаменній події.

Зустрічали шановних гостей студенти та викладачі у Великому Залі імені Героя України Василя Сліпака під гімн Академії.

В свою чергу Посол Ду Вей висловив найщиріші сподівання, що цей вагомий крок назустріч зміцненню культурних зв'язків двох сильних держав призведе до значного розвитку культури і мистецтва в Україні та Китаї.

Отримали пам'ятну медаль – заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха, який промовив теплі слова вітання з нагоди чудової події, всесвітньовідомий композитор Є Сяоган та голова Музичного центру Конфуція у Китаї Лю Юенінь.

20190610-foto-1

– Які стратегічні аспекти співпраці з китайськими партнерами НМАУ? Адже, слідкуючи за повідомленнями преси, можна зрозуміти, що контакти з різними регіонами КНР стрімко розширюються.

-За останні півроку,численні візити делегацій з Китайської Народної Республіки до Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського перейшли з розряду чогось неймовірного в закономірний результат досягнення успішних домовленостей між керівництвом академії та китайськими партнерами.

Головною і важливою подією стало підписання додаткових угод між сторонами – партнерами щодо проекту будівництва на території КНР Міжнародної хеншуйської академії музики та мистецтв, керувати яким будуть обидва заклади. Сумісне керівництво.

-Яку користь така співпраця принесе академії та нашій державі в цілому?

-По перше, незважаючи на невисокий рівень оплати праці, викладати та працювати в Академії бажає велика кількість талановитих музикантів та педагогів.

Завдяки співпраці з Китаєм, ми зможемо рекомендувати найкращих викладачів на роботу у міжнародній академії.

По друге, кращі китайські студенти, які висловлять бажання навчатись у магістратурі, за результатами сумісного відбору зможуть навчатись у стінах нашої академії,та здобувати магістерську освіту.

А це кошти та надходження не тільки на рахунок академії але й суттєве надходження до бюджету нашої держави.

Також, згідно попередніх переговорів та домовленостей,наші китайські партнери виказали готовність допомогти у фінансуванні ремонту даху академії, оперної студії.

Ні для кого не секрет, що спец. фонд академії в більшій своїй частині наповнюється за рахунок плати за навчання іноземних студентів.

Зі спец. фонду виділяються кошти на преміювання викладачів та працівників , на різні необхідні закупівлі, а також оплату комунальних платежів за гуртожиток.

Загалом кожного місяця на потреби академії зі спец. фонду витрачається близько мільйону гривень.

Тому, співпраця з нашими китайськими партнерами є запорукою дружніх відносин та можливістю вирішення нагальних проблем академії без залучення коштів з держбюджету країни,яких завжди не вистачає на культуру.

-В Академії не забувають, що в країні війна. Громадськість оцінила Ваш жест із запрошенням добровольцю 92 бригади, арт-директору Музею плакату при часописі «Музеї України» Юрію Неросліку провести виставку патріотичного плакату, фотографій і картин в мистецькому просторі НМАУ! Нині це звучить навіть сенсаційно…

-Коли побачив неймовірні роботи Юрія Неросліка, відразу запросив організувати виставку в стінах Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського. Сподіваюся скоро запросимо на відкриття! Юрій автор кількох плакатів про Василя Сліпака, на честь якого названо Великий зал Академії! Відповідно будемо всіляко підтримувати! Патріотичний плакат дуже потрібен для виховання молоді! Вразило, що Юрій малює чудові картини! Фотографує. Це дійсно художник європейського рівня! Справжній талант!

(Художник Юрій Нерослік живе в Харкові. Малювати плакати почав під час Євромайдану. Став арт-директором Музею плакату. Влітку 2014 пішов добровольцем 92 бригади ЗСУ. Був у бойовій колоні, що йшла на прорив до Іловайська. Бійці потрапили у засідку, організовану регулярними російськими військами. Було багато загиблих… Втратили всю техніку…

Молодшого сержанта Неросліка контузило. Кілька днів пішки проривався до своїх…

Після госпіталя — бої під Щастям…)

-Музична Академія всіляко сприяє у проведенні різноманітних студентських наукових заходів, конференцій, конкурсів, фестивалів, олімпіад…

-Так! Творчій молоді це дуже треба! Реалізація, впевненість, віра у себе, подолання недоліків у разі програшу…

Тому НМАУ ім. П.І. Чайковського продовжує добрі традиції проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з «Музичного мистецтва» та «Культурології», які започаткувалися ще у Донецькій державній музичній академії імені С.С. Прокоф'єва, де протягом багатьох років тримали високу планку проведення цього заходу.

За сприяння НМАУ ім. П. І. Чайковського та Студентського наукового товариства у Фойє Малого залу Академії відбувся фінальний тур конкурсу, у якому взяли участь талановиті студенти – мистецтвознавці з різних мистецьких навчальних закладів України.

Висловила щирі вітання фіналістам конкурсу проректор з наукової роботи Олена Миколаївна Берегова, яка зазначила, що саме завдяки цьому заходу є можливість виявити найталановитіших молодих науковців, як серед теоретиків, культурологів, так і серед виконавців.

Представляємо також цьогорічних партнерів конкурсу – КІМ ім. Р.М. Глієра, Інститут мистецтв КУ ім. Б. Грінченка, Інститут культурології НАМУ.

-До речі, вперше за методикою визначення рейтингів «Топ – 200 Україна» кафедрою ЮНЕСКО у 2019 році, Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського посіла Перше місце серед вищих мистецьких навчальних закладів України. З чим вітаємо! На жаль, ми не встигаємо обговорити кілька інших важливих тем! Можливо, буде нагода для нової зустрічі?

-Дякую за привітання! ТОП-200, то справді визнання досягнень нашого колективу!

В Академії завжди радо зустрічають журналістів! Ми відкриті до інформаційної співпраці, готові до діалогу! Подій дійсно чимало. Як і викликів нашій команді…

Наша мета – лідерство! Європейський рівень! І ми цього досягнемо!