Загострюється протистояння між столичними підприємцями і Київрадою та КМДА. Вже можна говорити про конфлікт, який елементарно переросте в масштабні акції протесту.
Київська влада кулуарно, без обговорення, підготувала два проекти рішень Київради, що кардинально змінюють правила діяльності Малих архітектурних форм, тимчасових споруд. Фактично, діючий, облаштований бізнес, куди вкладено чимало коштів, оформлено кредити, офіційно працевлаштовано найманих працівників, є документи, виставляється на якісь аукціони, і просто так може отримати нового власника!
Київрада нищить малий бізнес. Хочуть Майдану?
Якось незручно навіть нагадувати, що така схема абсолютно незаконна, порушує цілу низку діючих нормативних актів!
Ось ці проекти:
«Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності» та «Про затвердження зон розміщення на території міста Києва тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі та інших об'єктів торгівлі».
Документи, поміж інших, розмістили на сайті Київради, пропонуючи до розгляду депутатам. Розрахунок у чиновників був простий – літо, спека, відпустки. Підприємці не помітять. А з серпня, цілком законно оформленні МАФи стають незаконними. Їх можна демонтувати (не без корупційних інтересів, як можна здогадатися) або легально перепродати через дивні аукціони.
Було Ваше, стало наше…
Але, загрозу помітили в Громадській організації «Київський міський Комітет порятунку бізнесу». І миттєво зреагували, зробивши грамотні юридичні заперечення, надіславши відповідні заяви, листи, піднявши підприємців, громадськість пресу…
Ось що запропонував Комітет.
Прохання до депутатів Київради:
- Не виносити проекти на розгляд, а у випадку включення їх до порядку денного комісій – не підтримувати дані проекти рішень на засіданні комісій Київської міської ради.
- НЕ підтримувати (НЕ голосувати «За») при розгляді даних проектів рішень на засіданні сесії Київської міської ради.
- За необхідності, зустрітись з представниками власників ТС (маємо ідеї і раніше напрацьовані проекти, які дадуть можливість навести в місті порядок з розміщенням та ТС та збережуть можливість працювати тисячам людей).
АРГУМЕНТИ
(проблематика цих проектів)
Дані проекти повністю суперечать Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» із змінами станом на зараз. Статтею 28 ЗУ «Про регулювання містобуівної документації» встановлено, що розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Отже, чіткий порядок отримання паспорта прив'язки тимчасової споруди визначений лише Наказом 244, а жодним чином не рішенням Київської міської ради.
-Зараз в місті Києві встановлено кілька тисяч (за нашими приблизними підрахунками понад 2000) нелегальних МАФів, які не демонтують з 2015 року, які не платять в бюджет. Крім того, є 6000 ТС, які наповнюють міський бюджет. Якщо законним ТС припинять видавати документи, як це пропонується цими проектами рішень, буде більше десяти тисяч МАФів без документів, без платежів до бюджету, а демонтувати їх не зможуть, бо власники ТС будуть захищати власний бізнес. А це нагнітання ситуації, конфлікти, протести, – підкреслила юрист Тетяна Петренко.
Зрозумівши, що бліцкріг не вдався, почався скандал, пішли публікації чиновники зробили крок назад і спробували налагодити діалог і провести хоч якесь обговорення.
Владислав Трубіцин :«Столична влада має порозумітися з бізнесом!- заявив депутат Київради і Голова Комісії
Для багатьох громадян України підприємництво стає основним видом трудової діяльності. Аби зрозуміти та допомогти столичним підприємцям, особливо у важкі часи коронавірусної кризи, я й вирішив провести цей „круглий стіл“.
Ми – влада – маємо завжди чути підприємців! А для налагодження конструктивного діалогу мені, як голові Постійної комісії Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою, потрібно було, в тому числі, нарешті познайомитися з представниками столичного бізнесу.
До того ж, підприємці запитували мою позицію щодо розвитку бізнесу в Києві.
Саме тому я анонсував створення робочої групи, до якої мають увійти представники підприємців. Ми разом маємо напрацювати пропозиції та зміни до проєктів рішень, якими пропонується врегулювати питання розміщення тимчасових споруд на території міста Києва!
Зустріч відбулася, хоча не без інтриг.
-Ну що, друзі, з вашою поміччю мені сьогодні таки вдалося потрапити на засідання так званого круглого столу у Київраді. – повідомила співголова ГО „Київський міський Комітет порятунку бізнесу“ Тетяна Петренко.
Незважаючи на весь той сюр, який вирішила влаштувати місцева влада. Спочатку вони відмовили мені у акредитації, а потім, побачивши ваше незадоволення у соціальних мережах, таки допустили.
Звісно ми і очікували, що це засідання захочуть зробити фікцією, як за формою, так і за змістом. Кілька разів організатори намагались підвести нас під те, що потрібно просто доопрацювати ці проекти. А люди з орбіти Кличка непохитно відстоюють ці ганебні документи, які просто поховають малий бізнес.
Ми вимагали від депутатів та чиновників Кличка не вбивати малий бізнес Києва. Були такі, хто нас почув, як голова Постійної комісії з питань власності Михайло Присяжнюк – і ми вдячні за це.
Проте, на жаль, наші вимоги щодо негайного скасування вищезазначених документів, навіть без попереднього винесення на розгляд Київради, почули не всі представники столичних можновладців.
Тому боротьба триває, ми й надалі будемо боротися за свої права, за свій бізнес та за майбутнє наших дітей, доки нас не почують!
В 6000 законно поки що оформлених МАФах задіяні десятки тисяч людей. Вже через кілька тижнів вони можуть стати безробітними, родини залишаться без засобів до існування.
Підприємці не будуть мовчати і терпіти. Вже зрозуміло, що почнеться фізичне протистояння демонтажу, або незаконним рейдерським аукціонам…
Ну і емоційні акції протесту під Київрадою, палаючі шини, гарантовані.
І все це через непомірну корупційну жадібність десятка чиновників і депутатів…
Додайте дикий ріст цін, тарифів, замороження зарплат, управлінський хаос – щось схоже на новий Майдан…
А київських підприємців варто підтримати!
Віктор Тригуб, редактор журналу „Нова Січ“