Галерея старих майстрів – Дрезденська картинна галерея. Німеччина. Презентуємо фотосесію художніх полотен.
Дрезден – світовий культурний центр. Приїхали і здійснили фотопрогулянку. Хоча, фотографувати важко – на картинах бронескло. Бліки. Доводилося вибирати несподівані ракурси.
Подяка керівництву Дрезденської картинної галереї за сприяння!
Офіційна інформація:
«Історія Дрезденської галереї розпочалася ще у XVI ст., коли курфюрст Саксонії Фрідріх ІІІ Мудрий, який був шанувальником мистецтва Лукаса Кранаха та Альбрехта Дюрера, зібрав свою власну колекцію живописних творів.
За правління саксонського курфюрста Августа І у його резиденції – замку Віттенберг – був створений Художній кабінет (Кунсткамера). Колекцію живопису у Кунсткамері переважно складали полотна на релігійні сюжети та династійні портрети. Наступний курфюрст Август ІІ Сильний за порадою придворного архітектора і першого директора музею Лє Пла виділив твори живопису в окрему самостійну картинну галерею, яку було розміщено у „Кінному дворі“ на площі Юденгоф у Дрездені. З тієї події, що сталася 1722 р., розпочинається офіційна життєдіяльність одного з найславетніших музеїв світу.
За правління Августа ІІІ Саксонця збирання творів живопису набуває системного характеру і здійснюється придворними знавцями мистецтва з небувалою активністю. 1745 року до галереї надійшло безсмертне полотно Рафаеля „Сікстинська Мадонна“.
1847 р. за проектом архітектора Готфріда Земпера розпочалося зведення для галереї нової будівлі, яку було органічно вписано в архітектурний ансамбль Цвінгера. Фасад її прикрасили статуї Рафаеля, Мікеланджело, Данте, Джото, Дюрера, Ґете, Корнеліуса… 1855 р. нове приміщення Дрезденської галереї було урочисто відкрито.
В основу нової експозиції, принципи якої збереглися до нашого часу, була покладена ідея показу картин за їх приналежністю до певної країни та епохи, школи та персоналії».
Шедеври планетарного рівня…
Як не дивно, Дрезден поруч! Після введення безвізу, виявилося, що до всіх європейських культурних центрів можна за пару годин дістатися літаком, або неспішно доїхати туристичним автобусом!
Чесно кажучи, команда часопису «Музеї України», яка за літо відвідала Швецію, Фінляндію, Естонію, Латвію, Литву, Білорусь, Польщу, Чехію, Німеччину, відкрила для себе дешеві туристичні автобусні тури. Можна сказати, стали фанатами подібних поїздок. Просто обираєте цікавий вам маршрут і в путь!
Українським музейникам вже досить голосити про «важку долю і недофінансованість»! Їдьте в Європу! Переймайте досвід провідних музеїв! Вчиться! До того ж, європейські колеги ставляться прихильно.
В Дрезденській картинній галереї повинен побувати кожний українець! До того ж, вона поруч!
Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»
Фото: Ростислав і Віктор Тригуб
Дрезден