Лютий місяць видався багатим на політичні події. Санкції проти каналів Медведчука, тарифні війни, форуми Зеленського Україна-30, провал старту вакцинальноїь кампанії, вирок активісту Стерненку, не вдалі спробу Зеленського протиснути через парламент Вітренка на посаду в Уряд Шмигаля.


Всі ці події не могли не відбитись на рейтингах провідних політичних сил. Фактично вони стали одними з трігерів, які безпосередньо впливатимуть як мінімум на першу частину політичного сезону, а то і на весь рік.

Тож дуже важливо регулярно оцінювати та аналізувати рейтинги провідних політичних сил, роблячи порівняльний аналіз у часовому континіумі.

Цього тижня одразу три провідні соціологічні служби оприлюднили дослідження, які демонструють рівень підтримки діючих політичних сил

Результати консорціуму Кміс-Соціс демонструють наступні цифри

  1. Європейська Солідарність — 19,2
  2. «Опозиційна платформа – За життя — 17,8
  3. „Слуга народу 17,6
  4. Батьківщина — 11,4
  5. Сила і Честь (Смєшко) — 8,5
  6. Українська стратегія Гройсмана — 5,3

Результати Групи Рейтинг трохи різняться

  1. «Опозиційна платформа – За життя» – 14,2%,
  2. «Батьківщина» – 12,0%,
  3. «Українська стратегія Гройсмана» – 5,1%,
  4. Радикальна партія – 4,9%,
  5. «Сила і честь» – 4,4%,

Станом на сьогодні фиксуємо наступні тренди. До парламенту на кінець лютого гарантовано проходить 5 політичних сил

Ще дві партії на межі проходження

Інші партії (наприклад Голо і Свобода) мають підтримку на рівні 3-4% і якщо не активізуються не мають шансів потрапити до наступного парламенту.

Імовірна політична конфігурація, яка може утворитись у наступному скликанні парламенту ставить перед Зеленським не просту задачу.

Оскільки він грає в першу чергу в наступну Президентську кампанію то має для себе обрати один із двох варіантів:

Йти на перевибори, створювати у новому парламенті широку коаліцію, віддавши Прем'єрство або Тимошенко, або Гройсману (якщо пройде Сила і Честь — Смєшку),

Або тримати Уряд Шмигаля аж до початку Президентської кампанії. Благо завдяки вівторковим змінам до закону про державну службу він де-факто отримавможливість у ручному режимі впливати ка Кабінет Міністрів, шляхом призначення на необмежений термін в.о. заступника міністраіз широкими повноваженнями, якщо посада міністра є вакантною.

Такий варіант варіант дозволяє максимально довго утримувати моновладу в країні, хоча і з ризиком подальшого втрату рейтингу.

У будь-якому випадку, станом на зараз Офіс Президента не готовий на перевибори, оскільки діючий рейтинг дозволяє отримати фракцію у кількості 80-100 депутатів, а отже і монополію на владу.

Тож якщо перевибори до парламенту і відбудуться то не раніше осені.

За цей час всі ключові політичні гравці Європейська Солідарність, «Опозиційна платформа – За життя, „Слуга народу,“ Батьківщина, „Українська стратегія Гройсмана“ мають шанси як наростити рейтинги так і розгубити набутий політичний капітал.

Тож весна і літо обіцяють бути надцікавими і динамічними

А ми зі свого боку, для розуміння динаміки, будемо наприкінці кожного місяця аналізувати електоральну динаміку