Давайте розберемось, чому Разумков черговий раз за останні два тижні анонсує зміни до мовного закону.

На мою думку, відповідь очевидна — він веде активну підготовка до запуску свого самостійного політичного проекту.

Мета? Формування власної політичної сили та участь у президентських та парламентських виборах 2024 року. (До речі, старт проекту можливий навіть на цих осінніх місцевих виборах)

Ви думаєте жартую? У жодному разі.
Політичні та президентські амбіції Разумкова мають підґрунтя.
Сьогодні він друга після Зеленського людина в країні за рівнем довіри. Рівень довіри до спікера становить — 26% і залишаєтсья стабільним.

До речі, кажуть Разумков нещодавно пройшов «результативний» кастинг в одного олігарха. Тож питання з фінансами та медіа підтримкою його політична сила майже вирішила.

Якщо говорити про політичний імідж Разумкова то це умовно «молодий Тігіпко.»
Розумний, інтелігентний, успішний та російськомовний. Памятаєте як під час виборчої кампанії Зеленського він постійно демонстративно розмовляв російською мовою?

Очевидно, що за таких обставин його політична сила буде спиратись у першу чергу на електорат, який проживає на південному-сході Країни.
Електорат, для яких мовне питання дуже чутливе. Ці виборці зараз дуже ображені на Зеленського за те, що він не міняє мовний закон і не захищаю права російськомовних в питаннях квот, навчання у школі та інших сферах життя.

Це не простий електорат, але у разі якщо Разумков активізується на цьому електоральному полі він зможе потенційно претендувати одразу на три групи виборців:
- діючий електорат Зеленського;
- колишній електорат Зеленського (люди, які голосували за нього у 2019, але тепер у ньому розчарувались);
- електорат ОПЗЖ (погодьтесь, на фоні Бойка, Медведчука, Шуфрича та Ківи Разумков виглядає більш ніж виграшно).

За різними оцінками його політична сила при правильному політичному позиціонуванні, формуванні потужної команди, систематичного фінансування та грамотній медіа підтримці та лобіюванні ініціатив для російськомовного населення, може розраховувати від 15 до 20 % голосів виборців по всій країні.

Але для того аби стати своїм для цих виборців Разумков має вже починати щось для них зробити.

В умовах економічної та соціальної кризи ініціювання перегляду «мовного закону» ідеальний варіант.
Все логічно та прагматично.
Тільки країну жалко.

Тому що замість того аби говорити про майбутні економічні стратегії, соціальні моделі та інновації політчина еліта скотиться до мовного протистояння.

І хоча нова політична сила Разумкова імовірно виграє, Країна стратегічно — програє