Сьогодні, під час Служби Божої, коли взнав, що Блаженніший Митрополит освячує храм на Івано-Франківщині, і подумавши, що краще цю область назвати Прикарпаттям, і побіжно згадавши Закарпаття, а потім подумавши, що воно раніше називалося Підкарпатською Руссю, раптом згадалася божевільна на перший погляд ідея Арестовича про перейменування країни. Одразу хотів її відігнати, щоби не грішити, відволікаючись на таке неподобство під час спілкування з Ним, але не зміг, подумавши, що Україна насправді не обмежується лише Руссю: і ній є й Поділля, й Закарпаття, й Волинь тощо. І подумалося мені — а чому дійсно не повернути цим областям їхні історичні назви? Тоді ми зможемо вбити двох зайців одним пострілом — й повернути старі назви, цим ніби повернувши до життя історію нашої Держави, позбавившись від совітського спадку, й показати усьому світові чиїми нащадками ми є, ну й побіжно потролити московію, адже саме це мав на увазі Арестович. Так, і одночасно зі зміною назв областей потрібно повернути цим сусідам також їхню історичну назву — московія, саме так їх називати офіційно і вимагати від них прибрати зі своєї назви історичну назву нашої області, як от Греція вимагала від Македонії і частково свого добилася. Тому було б доцільно вивчити всі історичні відомості, старовинні мапи і після цього винести на обласні обговорення проект нових старих назв областей, а може земель чи країв. Я не претендую на досконале знання історії, але, на мою думку, можливі назви:

- Київська область — Русь;

- Чернігівська область — Північна Русь або Сіверщина або Сіверська Русь;

- Сумська область — Східна Русь;

- Харківська область — Слобожанщина;

- Житомиська область — Деревлянщина;

- Полтавська область — Південна Русь;

- Львівська область — Галицька Русь;

- Закарпатська область — Підкарпатська Русь;

- Івано-Франківська область — Прикарпатська Русь;

- Дніпропетровська область — Скіфія;

- Кіровоградська область — Сарматія;

- Херсонська область — Таврія;

- Миколаївська область — Готія;

- Одеська область — Тіверія;

- Донецька область — Хозарія;

- Луганська область — Печенізька земля;

- Запоріжська область — Половецька земля або залишити Запоріжжя тоді потрібно буде Половецькою назвати іншу область, можливо Донецьку;

- Черкаська область — Чорноклобуцька земля або так і залишити Черкаська;

- Чернівецька область — Північна Буковина;

- Вінницька область — Антія, Бужанщина або Брацлавшина;

- Хмельницька область — Болоховщина або Поділля;

- Тернопільська область — Західне Поділля або Болоховщина;

- Рівненська область — Східна Волинь або Західна Деревлянщина;

- Волинська область та Крим так і залишаться, вони єдині мають історичні назви. 

Здається нічого не пропустив.

Як вам така ідея? Така ж божевільна чи в цьому щось раціональне є? Правда, велике питання — скільки це буде коштувати. Але історична правда безцінна.

PS: Тільки що одна добра знайома житомирянка повідомила мені, що вона не згодна називатися деревлянкою, бо їх район ніколи до деревлян не належав, а раніше був у складі землі полян, Київщини. Але ж ідея не в тому, щоби точно відтворити стародавні землі та провести кордони між областями саме там де вони були історично. Звісно, Скіфія або Сарматія ніколи не обмежувалася територією однієї області, а займала переважну більшість степової території України. Або Готія не розташовувалася лише на території миколаївської області. Ідея в поверненні на сучасну мапу стародавніх назв, щоби була яскраво продемонстрована історична тяглисть, щоби нащадки наочно бачили історичну спадщину, а іноземці розуміли, як виникла Україна і чіїми нащадками ми є.

PPS: А витрати на цю на перший погляд божевільну ідею (але не забуваємо, в якому місці і в який час вона мені прийшла) можна було б відбити побудовою нових туристичних локацій. Уявіть лише собі десь на  березі Бугу готське місто з унікальними експонатами (новостворена Запоріжська Січ на Хортиці Вам в поміч) — скільки німецьких туристів туди потягнуться і скільки грошиків вони привезуть?!!  А десь в степу половецький чи печенізький стан? Хіба не приїдуть туди угорці та румунські секуї? А біля Кам'яної могили відтворити селище шумерів?!! Це ж буде сенсація, майже ніхто в світі не знає про це таємниче місце. Потрібно зеленському підкинути цю ідею, он, всі сміялися з міліярда дерев, а нещодавно лісники заявили що вони вже висадили саджанці в потрібній кількості. Так що все можливо, якщо дуже захотіти.