Одним з найстрашніших злочинів люди завжди вважали підпал. Відповідно в Руській правді було записано, що за підпал винний мав бути вигнаний (обернутий в рабство), а його майно конфісковано. Це найбільша з встановленних мір покарання, як і за розбій та конокрадство.

А в кримінальному кодексі України підпал визначений як загальнонебезпечний спосіб, і є обтяжуючою обставиною при знищенні майна. Санкція від 3х до 15 років позбавлення волі.

Чому так? Очевидно люди здавна розуміли, скільки лиха пожежа здатна принести всім навколо, інколи цілі міста згорали вщент навіть з необережності , а значить люди ідентифікували пожежу як крайню небезпеку для всіх. Відповідно суспільство виробило норми законів, а також норми моралі для жорсткого засудження умисного створення пожеж шляхом підпалу. Зло, яке несе пожежа, має бути зрозумілим будь-якій мислячій людині апріорі, в ході еволюції. І точно не є приводом для жартів.

Але виявляється, що відсутність моралі дозволяє деяким людям сміятися над тим, що чийсь будинок був спалений. І це досить очевидна деградація щодо минулих поколінь,чи не так?

Більше того. Недоречні жарти звучать від друзів президента (ба більше, є свідчення, що всі жарти перевіряються особисто президентом) в прайм тайм одного з найбільших тв каналів. А підспівують в цій абсолютно ганебній історії актори національного академічного хору ім. Верьовки, який має своє утримання з бюджету країни!

Тобто віками суспільство засуджувало підпали, а тут підпал стає ледь не державною стратегією боротьби з політичними та бізнес-опонентами. І люди в залі цьому аплодують!

Тут хочеться сказати ще й те, що підпал завжди був доступним і дієвим способом знищення майна. А розлючений натовп у всі часи часто вдавався до цього «аргументу». То нащо підігрівати в людях, та навіть заохочувати їх до такого способу вирішення суперечок і проблем? Чи не здається акторам і солістам хору небезпечним таке підбурювання людей? Чи не є це прямим закликом до аналогічних вчинків щодо будь-якого, хто не подобається натовпу або режесерам номеру? Шкода, що ці питання залишаться без відповіді