Деякі змі повідомляють, що наступний обмін між Україною та РФ/лднр буде включати в себе беркутівців, яких звинувачують у розстрілі Майдану.

Чи можна поміняти цих беркутівців на полонених, яких утримує РФ/лднр? Це питання потребує відповіді і великої суспільної уваги. Тому що:

1) є рідні та близькі Героїв небесної сотні, які чекають правосуддя. Відповідно про такий обмін треба питати в них та їхніх адвокатів. Принаймні має відбутися діалог влади та зацікавлених у розслідуванні осіб. Позиція родин викладена тут, вже після написання цього тексту.

2) може так статися, що після такого обміну ніякого розслідування справ Майдану вже не буде можливо здійснити, через відсутність виконавців. Тому про такий обмін та перспективи відповідних справ треба питати слідчих та знову ж таки адвокатів родин.

3) питання Майдану є окремим від питання війни на сході, і ніякими мінськими домовленостями не регулюється. Майдан є внутрішньою справою України, коли посадові особи вчинили злочин проти громадян України. Втім можливо, що така постановка питання про обмін з боку рф є прямим свідченням, що до розстрілу Майдану рф має таки відношення.

4) і наостанок. В нас був кандидат в президенти, який питав на стадіоні «Чому через 5 років ми так і не знаємо вбивць на Майдані? Чому не покарані прибічники Януковича?». То як він сам відповість тепер на ці питання, якщо обміняти беркутівців на наших полонених в рф/лднр? Чи тепер ці питання втратили свою актуальність?