Ми не маємо незалежних ЗМІ. А ті ЗМІ, що ми маємо, не дотримуються жодних стандартів. І це наша найбільша проблема. Ось приклад цього.

Є дві новини. Обидві події досить схожі.

6 березня 2018 року автомобіль поліції, який був у кортежі президента Порошенка, у Києві збив на перехресті 88 річного пішохода. Оскільки це відбулось у центрі столиці, то існує відео з камери спостереження. На якому видно, що на перехресті був регульвальник, відповідно світлофори були вимкнені, а пішоход несподівано намагався перебігти дорогу перед машиною кортежу. Пішоход був госпіталізований з травмами. Прес-секретар Порошенка повідомив, що президент жалкує про ДТП. Через деякий час пенсіонер дав інтерв'ю, де визнав, що він раптово вискочив на дорогу.

14 липня 2019 року. Машини УДО з кортежу президента Зеленского на трасі у Запорізькі області врізалися в колону автобусів, що перевозили дітей на відпочинок. Є відео результатів аварії, на ньому видно як один з автобусів з'їхав у кювет, один автобус пошкоджено, і є самі розбиті машини УДО. Діти під час аварії не постраждали. Судячи з повідомленень ЗМІ, машини з кортежу намагалися обігнати колону автобусів. Прес-секретарка Зеленского ніяк подію не прокоментувала.

А тепер давайте подивимось, що ми бачимо в наших ЗМІ.

Перша новина у ЗМІ відображена так: Кортеж Порошенка у Києві збив пенсіонера. Так написали майже всі ЗМІ, деякі написали про 88-річного пішохода. Окремий новинних сюжет про подію зняли як мінімум ZIK (59тис переглядів) та 112 (12 тис переглядів) . Відео моменту аварії майже кожне ЗМІ залило на YouTube під своїм іменем. Деякі ЗМІ у новини ставили скріншоти цього ж відео.

Друга новина у ЗМІ відображена так. Заголовки різноманітні.

Автомобілі УДО з кортежу Зеленского врізалися в автобус з дітьми.

Кортеж Зеленського зіткнувся з автобусами, що перевозили дітей.

Кортеж Зеленського спричинив ДТП.

Кортеж Зеленського потрапив у ДТП під Запоріжжям

Автомобіль ДСО з кортежу Зеленського спровокував ДТП з колоною автобусів з дітьми.

Мікроавтобус УДО потрапив у ДТП, постраждалих немає.

ДТП з автомобілем охорони Зеленского. Діти не постраждали.

Відео від свого імені залили в YouTube Новинарня, Цензор, 112 канал та кілька регіональних або маловідомих змі. Відео є також на сайті тсн у розділі відео, з дуже коротким описом. Жодного окремого новинного сюжету у великих ЗМІ.

Тепер ще раз.

В першому випадку ми мали ситуацію, коли пішоход сам був винен у ДТП. Але про ДТП написали усі ЗМІ, сформулюваши однакові заголовки та привязавши його до Порошенка, при цьому про те, що Порошенко про подію шкодує, написали не всі.

У другому випадку ми маємо ДТП, де всупереч правилам дорожного руху здійснювався обгін колони автобусів з дітьми. І далеко не всі ЗМІ про це написали. Деякі написали і забули вказати, що це кортеж Зеленського. Деякі написали, і забули окреслити винуватого, а саме машини УДО. Окремий сюжет взагалі ніхто не зняв. В деяких новинах також можна було прочитати, що все трапилось через те, що через люстрацію в УДО всі тяжко працюють і втомлюються

Тепер питання. Чи не бачите ви в цьому упередженості? Чи не здається вам, що ЗМІ послуговуються будь чим, але точно не журналістськими стандартами?

Оновлення. Зеленський у фейсбук написав, що аварія в Запорізькій області — це не припустимо. І що співробітників УДО, якщо вони винні, притягнуть до відповідальності.

Втім, 1+1 повідомило, що поліція не буде відкривати кримінальну справу.