От вчора, наприклад, смішно вийшло. Виходить  Зеленський і радісно оголошує:  «всім вакцинованими буде по тисячі»! А народ такий: «Юліна тисяча, хахаха». Цілком прогнозована реакція. 
 
Пройшло вже майже 15 років, а Юліна тисяча сидить у голові міцно-міцно. Чому запам'яталося саме це? А тому що ця тисяча не далась людям легко! За цією тисячею вони стояли у чергах, билися, і навіть, як це не сумно звучить, вмирали у відділеннях ощадбанка. Ту тисячу обговорювали на всіх телеканалах, на кожному кроці: як отримати, де стояти, чи дадуть її взагалі, з якої «книжки» чи з усіх разом, скільки людей вже отримало! Нескінченний піар, який люди відчули на собі, своїх ногах і нервах. 
 
Після того були інші акції від влади. З різними сумами і різним ефектом. 
 
Янукович просто стабільно (!) додавав умовних 20грн до пенсії. І треба сказати, що на цю ілюзію стабільності купилося досить багато людей. Але в якись момент така звична щедрість перестала сприйматися, а стала дратувати, бо нічого суттєво не міняла. Це 1000 грн відчутна, а 20грн лише непомітна дрібниця. 
 
Порошенко теж пробував зіграти у цю популістичну гру. Навіть не дивлячись на те, що роздавати дійсно було  що (конфіскували гроші Януковича, а не надрукували як це було в інших випадках), акція пройшла невдало. По-перше, без ніякого ажіотажу/документів/черг, гроші просто перерахували пенсіонерам разом з пенсією. Я особисто знаю людей, які за рік не могли навіть згадати, що таке було. По-друге, електорат Порошенка чекав від нього більш вдумливого витрачання грошей на інвестиції. По-третє, додаткові гроші платили два місяці, а на третій виплати припинили, а бажання знову їх отримати у електората залишилось. 
 
Зеленський теж вирішив щось там роздати, як раз орієнтуючись на такі бажання людей. Але. Попередня його допомога ФОПам дісталась не усім, а за визначеними КВЕДами, і хто перший подав документи. А нова оголошена «тисяча» виявиться не справжніми грошима, а «сертифікатом в Дії на оплату театру, кіно чи подорожей». Пенсіонери таке не оцінять у своїй більшості, бо коли треба купити їсти та оплатити комуналку, то трохи не до кіна. Хоча серіал Слуга народа колись добре зайшов. 
 
Висновок: роздавати людям гроші теж треба вміти.