Про вакцинацію від COVID-19 пишуть багато. Втім потреба писати про неї нікуди не зникає. Адже наразі в Україні вакциновані першою дозою лише 14% населення. 
 
Коли тільки почалась пандемія, я написала пост у фейсбук з такою думкою: «Маски треба носити не для того аби захистити вас, а для того аби захистити інших від вас, в разі якщо ви вже хворі».  Ця досить проста дія є соціально значимою і загалом працює на те, аби всі люди в суспільстві менше хворіли і вірус не занадто швидко передавався далі, все більше зачіпаючи людей з низьким імунітетом, які будуть створювати навантаження на медичну систему. І ця дія в сукупності з соціальною дистанцію та локдауном логічна в умовах, коли не існує ліків та вакцин. 
 
Тепер ситуація дещо змінилась. Існують вакцини. І зараз можна захистити себе, але чи користатися цією можливістю — кожен вирішує сам. Сюрприз для противників вакцинації полягає у тому, що  зрештою вакциновані люди перестають турбуватися про всіх загалом  (маски+локдаун) , оскільки можуть потурбуватися про себе та про свою родину персонально. Так в Данії 76% вакцинованого від коронавірусу населення, і Данія знімає усі обмеження.
З часом, коли вакцини стали доступні кожному (а в Україні наразі  є 10млн доз різних виробників), межа особистої відповідальності людини зміщується до найближчого кола. 
Поясню. Коли я захворіла в 2020 році я була безмежно рада, що змогла вчасно обмежити соціальні контакти  і ніхто зі знайомих не захворів. Тепер я вже не вважаю себе відповідальною за здоров'я всіх навколо.  Бо всі вільні люди, мають вибір і зробили цей свій вибір. Тож кожен матиме те, що матиме. 
 
Єдине, про що я жалкую, це те, що в Україну піздно завезли вакцини. І мої рідні тітка та дядько не мали можливості захистити себе в березні 2021 року. А тому вони тяжко захворіли і померли. Продовж одного тижня. +2 смерті від коронавірусу до 54320 офіційних смертей в Україні. 
 
Будь-яка вакцина має % захисту від летального результату хвороби. Цей відсоток для будь-якої з них точно перевищує 80%. Це означає елементарно страшну річ : з цих людей в живих в Україні залишилось би 43456 особ. За умови вчасної вакцинації. І за умови як найбільшого відсотка вакцинованого населення загалом. 
 
Бо є важливий нюанс. Чим більше у віруса є простір для розмноження (не вакциновані громадяни), тим більше буде його мутацій. Тому відсоток ефективності буде знижуватися  з часом. І знову виникатиме потреба вакцинуватися. Так-так, аргумент проти вакцинації часто звучить «нас будуть постійно заставляти вакцинуватися, це такий план». Це не такий план, а така об'єктивна реальність, виходячи з біологічних характеристик вірусів та спроможності до мутацій. Нажаль ми вакцинуємось повільніше, ніж зв'являється новий небезпечний штам коронавірусу. А значить я мушу писати цей текст, намагаючись пояснити вам важливість вакцинації. 
 
Парадокс полягає у тому, що не бажаючи вакцинуватися, люди самі провокують подальшу мутацію і наступні потреби у ревакцинації. До того ж відмова від вакцинації чомусь не йде разом з відмовою від госпіталізації. Цікаво чому віра у власний імунітет не поширюється так далеко, а лише до межі коли дійсно стане погано? 
 
А, і тільки не кажіть мені «а я не знаю, що за фігню колять, тому я проти». Бо ця фраза показує лише те, що людина не витратила деякий час аби дізнатися. Адже існують наукові статті, сайти FDA, EMA, інструкції виробників, існує різнопланова статистика у відкритих джерелах та  публікації в закордонних ЗМІ, є обґрунтувані рішення урядів США, ЄС та Ізраїлю. Усе це є. І там популярно і не дуже популярно розказали, що за «фігню» колять. Більше того існують не новітні вакцини, а вакцини за давно перевіреними технологіями. Тобто те, що «ви не знаєте», говорить лише про вас, а аж ніяк не про вакцини. 
 
Ну а якщо вже мова зайшла за перевірені технології вакцинації, то варто згадати про перемогу над віспою, яка взагалі зникла з мапи світу, чи поліомієлітом. На графіку наочний результат вакцинації від поліомієліту в США, де у 50х роках минулого століття розробили вакцину від цієї хвороби та проводили послідовну масову вакцинацію. От така от історія.