От зараз всі кажуть, що в Україні є єдине вакциноване місто Моршин і там є лише 1 хворий на Covid-19. Загалом всі акцентують увагу саме на цьому, як на позитивному прикладі, що вакцинація працює. 
Та я хочу підкреслити інше: вакцинація це процесс, який побудовано на довірі та вчасності донесення правильної інформації до населення.  Бо не дивлячись на позитивний результат у Моршині, загалом  в Україні зелена влада провалила компанію по вакцинації. 
 
Отже Моршин почали вакцинувати навесні, коли на решті території країни не було вакцин у вільному доступі. В Моршині робили рекламу, роздавали буклети, персонально людям дзвонили лікарі... Це відбувалось вчасно, тобто навесні, коли  ще мозок людей не був «засратий» інформацією з інтернету від псевдо експертів. Відповідно тоді ще можна було сформувати позитивне ставлення до вакцинації. І воно сформувалось на рівні 74% (!). Недосяжна кількість для решти країни зараз, чи не так? 
 
То що ж заважало зеленій владі робити все те саме в рамках усієї України? Лише те, що навесні вакцин не було! Їх просто не змогли привезти вчасно. Тому неможливо було рекламувати те, чого не було. Реклами вакцинації не було, а антивакцинаторські теорії множилися, ширилися і захоплювали прихильників. А тепер навіть за великого бажання і 8 млн доз різних вакцин на складах переконати людей у зворотньому вкрай важко.  Бо люди вже обрали свою «правду» в ситуації, що склалась, і відстоюють цю «свою» позицію. Потяг вакцинації рушив, а влада не встигла пояснити людям переваги. Агітація вже раніше заангажованих людей дає дуже повільні результати. 
 
Зрештою складно звинувачувати людей у тому, що вони не вірять міністру охорони здоров'я Ляшку. Бо ця саме людина 1,5 роки тому забороняла їм гуляти в парках для психологічного ефекта. То про яку довіру може йтися? Я писала про це раніше і висновок вже тоді був невтішний: увесь психологічний ефект імені Ляшка, може дорого коштувати усьому суспільству і в цілому Україні. Так воно і сталося. Виявилось, що довіра відсутня саме тоді, коли вона найбільше потрібна. Відновлення довіри — це ще складніша робота, і ніяких кроків в цьому напрямку зелена  влада  не здатна зробити в принципі.