Немає ніякої більшості. Поки що немає.

Тобто формально, звісно, вона є. Але справжньої більшості у новообраній ВР немає. Для утворення більшості має бути консенсус між людьми, що її складають. І цей консенсус має спиратися на цінності. Немає спільних цінностей — немає більшості.

А які спільні цінності у умовних Давида Арахамії і Ганни Новосад та умовних Бужанського і Куницького?

Та й коли ці спільні цінності мали з'явитися, якщо партія Слуга народу тільки почала свою діяльність? На тому єдиному з'їзді партії, де були «несподівано» оголошені кандидати в депутати?

Тому я стверджую, що ніякої більшості поки що не існує. І поділ полягає навіть не за умовними группами впливу (люди Коломойського, люди 95 Кварталу та інші). Справжній поділ майбутньої фракції пролягає на рівні цінностей.

Є проросійська частина, ті люди, які асоціюються з реваншем, орієнтири та цінності яких знаходяться поза межами нашої держави.

Є проукраїнська частина, ті люди, які були волонтерами під час війни, підтримували Майдан та хочуть реалізації задач Майдану, що не відбулись у минулі 5 років.

І є частина людей, яким все одно на цінності вищезгаданих групп, вони або просто випадкові люди без зрозумілої мети, або єдиною метою яких є власне збагачення, а цінності мають конкретне грошове визначення. Вони просто радіють, що вдало вскочили на експрес «Слуга народу», який виніс їх на самий верх.

Враховуючи такі розбіжності, проблема знаходження консенсусу між цими групами ось-ось вже встане на повний зріст. Навіть при написанні коаліційної угоди ще можна дотриматися загального правила «проти всього поганого, за все хороше», і тоді вона майже всіх влаштовуватиме. Але вже скоро мають бути голосування за уряд, за призначення на інші посади та перші законопроекти. І тут суспільство чекає неприємний сюрприз. Тепер не буде заяв голів фракцій та погоджувальних рад у звичному форматі. Всі питання і розбіжності можуть бути вирішені за зачиненими дверима, на засіданні фракції. Пошук консенсусу припинить бути публічною справою. Не згодні з лінією партії просто припинятимуть своє членство у партії та складатимуть депутатський мандат, на їхне місце є «лава запасних» у списку. Деяка незалежність залишиться хіба у мажоритарщиків, які при виході з фракції можуть зберегти депутатство.

Те, які цінності представлятиме фракція Слуга Народу у ВР в результаті , стане ясно лише після очищення партії. Очищення може відбутися як від проросійських депутатів, так і від проукраїнських.

І ось лише тоді з'явитися справжня дієздатна більшість. Кінцевим оформленням цієї більшості може стати конституційна коаліція з Голосом або відповідно з Оппоплатформою

А поки що цифри ЦВК — це лише цифри. Люди і їхні цінності є важливішими за деякі цифри.