У минулу п'ятницю офіс генпрокурора дав відповідь на важливе питання: «Чому ніхто не сидить за Іловайськ?»
Загалом ця відповідь виявилась простою, але й складною водночас: тому що організатори та виконавці злочина знаходяться в РФ поза зоною українського правосуддя.
Так офіс генпрокурора заявив на пресконференції , що Росія заздалегідь спланувала Іловайський котел. «На підставі тих доказів, які ми отримали у кримінальному провадженні, можемо зробити висновок про те, що, на нашу думку, віроломне вбивство було сплановано Російською Федерацією заздалегідь», — сказав  начальник Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту ОГП Юрій Рудь. «Є докази про те, що здійснювалося відповідне заманювання, тобто шляхом ведення переговорів і викликання довіри керівництво ЗС РФ фактично вводило поступово в оману і заманювало наших військовослужбовців у так звані „зелені коридори“. Мається на увазі, щоб погодилися на умови виходу безпечним коридором. Водночас уже під час переговорів облаштовувалися вздовж узгоджених маршрутів засідки, укріплення, позиції для того, щоб у подальшому здійснити віроломне вбивство», — додав він.
«Наразі проведено понад 900 допитів у потерпілих та свідків, вилучено та досліджено понад 600 бойових документів, які стосуються цих подій. На підставі цих доказів встановлено низку порушень з боку керівництва АТО при плануванні та проведенні бойових дій у районі Іловайську», – повідомив Рудь.
Поруч з тим, представник ОГПУ наголосив, що прямого зв'язку між діями та помилками командування і загибеллю українських військових у Іловайську встановлено не було. «Згідно експертизи та здобутих доказів, встановлено відсутність причинно-наслідкового зв'язку у діях порушень наших командирів і наслідків у вигляді загибелі військових. Оскільки ці наслідки настали внаслідок вбивства, воєнним злочинно організованим вищим керівництвом ЗС РФ та виконано військовослужбовцями РФ», – підкреслив Рудь. 
Здавалось би це цілком очевидні речі, які не в рамках кримінального процесу, а на рівні загального розуміння тих подій  мали б усвідомлювати всі українці ще до заяви офісу генпрокурора. Але стараннями російської пропаганди, яка замітала власні сліди, так і не усвідомили. Натомість радісно сприймали «гострі запитання» кандидата Зеленського, очікуючи несподіваних викриттів та посадок в українській владі прямо у найближчому майбутньому. Не сталось.
Бо є проста істина: Іловайськ — це злочин російської влади, за який має відповідати усе вище військово-політичне керівництво РФ. Власне для цього ОГП направив до міжнародного кримінального суду інформаційне повідомлення щодо фактів віроломного вбивства Росією українських військових під час Іловайської трагедії.
І це правосуддя нажаль не буде швидким.