Українська державна служба та політична діяльність – це діяльність направлена на отримання фінансової ренти від корупційного використання владних повноважень.

Український олігархічний бізнес простий як двері: зайшов у владу – вліз у бюджет – перевів в офшор – завів як інвестицію – отримав прибуток – вивів в офшор – і знову заліз у бюджет!

Скажу чесно, коли чую, що кудись в систему призначений новий реформатор і він на радість всім зламає систему, вимете з неї корупціонерів та саботажників і зразу все почне гудіти і вертітися – мені стає смішно. Ні, не тільки смішно, а ще й гірко. Система в якій ми живемо має 23 роки від роду і вона вже забронзовіла… Вона майже пам'ятник.

На кожному рівні, починаючи від навколо міністра – прокурора і до молодшого спеціаліста – писаря є люди, які є інституційною пам'яттю корупційної ренти, і які як Змій у райському садочку починають шепотіти Адаму-реформатору: «Зірви яблучко»:)). І яблучко падає в підставленні ручки.

Що робити, як з цього вилізти…

Перше на мій погляд – це повністю розділити владу і бізнес (як це робити я писав раніше), а ось друге — викрити та зробити невідворотнім покарання за оборудки з коштами платників податків – набагато складніше. Але можна.

Дивіться, що робить батоно Міхо в Одесі. Він наполіг, що разом із ним прийдуть ЙОГО прокурор і ЙОГО керівник міліції. Якби б ще ЙОГО СБУшник, було б зовсім непогано, але це вже перебір.

Що повинні зробити вони? В першу чергу завести СВОГО прокурора та СВОЮ оперативну слідчу міліцейську групу в кожному районі одеської області, для розслідування тих справ, що мають найбільш важливе значення. В іншому випадку всі добрі починання на рівні керівництва зіллють в унітаз на рівні виконавця. Сподіваюсь вони так і роблять.

Приблизно также треба робити і в міністерствах і відомствах. Зразу оголосити оргштатні зміни і вивести за штат всіх службовців. Дуже швидко визначити зайві функції та скоротити і функції і штат. . На новий штат оголосити конкурс. Все.

Чи робиться щось подібне в нас? — Ні.

Совпадєніє? — Не думау!